İçeriğe geç

Yasin Okunduktan Sonra Okunacak Dua

Yasin Okunduktan Sonra Okunacak Dua

Yasin okunduktan sonra okunacak dua.

Yâ Nâsıru, yâ Muînü bi hürmeti iyyâke na’budu ve iyyâke nesta ’înü. E’-inrtî alâ külli hâlin bi kuvveti kudretike. Yâ Mumu, yâ Rahmânü ve bi hürmeti sureti Yâsin ve bi hürmeti sallallâhu aleyhi ve selleme ve alâ âlihi ecmeîn.)

“Ey Allah’ım, ey dayanağım, Senden gayri yok yardımcım, Sanadır güvencim.

Ey yardımcım, ey muinim, iyyâke na’budu ve iyyâke nesta’în hürmetine, kuvvet ve kudretinle bana yardım et. Ey yardım edici ve esirgeyici Allah ’-ım, Yâsin hürmetine ve Muhammed Mustafa hürmetine meded ve inayetini benden esirgeme. Allah, Muhammed’e ve O’nun âl ve ashabına rahmet buyursun. ”(40) Mecmûatu’l-Ahzab, c. 1, s. 573.

Yâsin-i şerif okunduktan sonra arkasında bu duânın okunması Allah’a tam bir güvenin alametidir. Kur’an’ın kalbi olan Yâsin okununca, Cenab-ı Hakka yapılacak olan yalvarış şüphesiz geçerli olacaktır.

“Yâsin-i şerifin hürmetine, ancak sana ibadet eder ve ancak senden yardım dileriz.” İlâhi ifadesi hürmetine Mevla yapılan duâyı kabul buyuracaktır. Bu hususta zerre kadar şüphe yoktur.

Yâsin-i şerif okunduktan sonra bu duânm okunması sevaptır. Hatta bazılarına göre müstehaptır. Bilhassa akşam yatağa yatarken Yâsin-i şerifi okuyup arkasından bu duâyı okuyup yatmak çok güzel bir harekettir.

Yine sabah kalkınca önce Yâsin okuyup arkasından bu duâyı okuyup ondan sonra herhangi bir işe başlanırsa, o iş kolaylıkla husule gelir ve hiçbir sıkıntı çekmeden akşama kadar ferah ve neşe içerisinde vakit geçirilir. Bu husus birçok İslâm bilginleri tarafından tecrübe edilmiştir.

 

Kategori:Kur'an-ı KerimNamaz Duaları

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.