İçeriğe geç

Esmaül Hüsna – Maneviyat Takviyesi İçin Dua

Esmaül Hüsna – Maneviyat Takviyesi İçin Dua

Esmaül Hüsna – Maneviyat takviyesi için dua.

(Bismillâhirrahmârıirrahîm,

Allahumme zeyyin bil-Kur’âni esrârenâ. Ve nevvir bil Kur’ârıi ebsârenâ. Ve haşşin bil Kur’ani ahlâkanâ. Ve sahhih bil Kur’âni ebdânenâ. Ve akbil bil Kur ‘ani tâatena. V’ekzi bil Kur’âni hâcatenâ. Vekşif bil Kur ‘âni gumû-menâ, v’eşfi bil Kur’âni emrâzenâ. V’erham bil Kur’âni emvâtenâ. V’eh t im bil Kur’âni imanenâ. Bi rahmetike yâ Erhamerrâhimîn.)

“Kur’anla içimi nurlandır Allah’ım. Kur’an’ın nuru ile gözlerimi nurlu kıl. Kur’an’la ahlâkımı güzelleştir. Kur’anla bedenlerimizi sağlamlaştır. Tâ-atlarımızı Kur’an sayesinde kabul et. Arzularımızı Kur’an sayesinde kabul buyur. Kur’an’ın berekâtıyle sıkıntılarımızı kaldır. Hastalarımıza Kur’an sayesinde şifa ver. Ölülerimize Kur’anla merhamet eyle. Sonunda Kur’an ’la îmanımızı al. Rahmetinle bizi yarlığa. Ey merhamet edicilerin en merhametlisi. ”

Bu duâ çok mübarek bir duâdır. Her Kur’an okunmaya başlanacağı zaman okunması ve her sıkıntı anında tekrarlanması tavsiyeye şâyandır. Hem içimizi ve hem de dışımızı ancak bu duâ vesilesiyle parlatabileceğimize şüphe yoktur. Halis niyet ve sağlam itikat şarttır. Bütün duâlar bu esasa dayandırılarak yapılırsa, mutlaka makbul olurlar.

Kategori:Esmaül Hüsna

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.