İki rekat namaz kıldıktan sonra bu duâ okunursa bütün arzular yerine gelir

Kategori: Hacet Duaları

bütünmuradların5

murad2

Türkçe Okunuşu:

Lâ ilâhe illallahu Halîmül Kerîm. Sübhânallâhi Rabbil arşil azîm. Elhamdülillahi Rabbil âlemin. Es'elüke mûcibâti rahmetike ve azâimi mağfîretike, vel ismete min külli zenbin, vel ganimete min külli berrin, vesselâmete min külli ismin, lâ teda  zenben illâ gafertehu, velâ hemmen illâ ferrectehu, velâ hâceten hine leke ridan illâ kadaytehâ. Yâ Erhamerrâhimîne.

Türkçe Anlamı:

Allah’tan başka ilâh yoktur, ancak Halîm ve Kerîm olan O’dur. Arşın Rabbi olan Allah ’ı noksan sıfatlardan tenzih ve kemal sıfatlarla mevsuf kılarım. Hamd, âlemlerin Rabbine mahsustur. Senden rahmetinin icabını ve mağfiretinin şümulünü isterim Allah’ım. Her günahtan korunmamı ve her ganimete ulaşmamı dilerim. Her günahtan sâlim kalmamı isterim. Bana hiç bir günah bırakma, bağışla; hiç bir sıkıntı bırakma, hepsini al. Senin yanında bulunan hâcetimi kazâ eyle, ey merhamet edenlerin en merhametlisi.

Açıklama:

Bu arzuların kabulü için yapılacak olan duâ, iki rek’at hâcet namazını kıldıktan sonra okunacak ve Allah’ın izniyle arzulanan murada kavuşulacaktır. Bu duâ en az üç defa okunmalıdır. Sağlam bir niyetle ve kuvvetli bir inançla okunursa Allah’ın izniyle inşaallah muradlar husule gelecektir. Bu duâda bir çok hususiyetler vardır. Bunlardan bir tanesi, bir kimse yüce Allah’a bir sığınma yapınca, tamamen Hakkın korunmasına girmiş oluyor ve niyet ettiği arzularına kavuşmuş oluyor. Allah’ın kullan ve niyet ederlerse onu Mevlâ tahakkuk ettiriyor. Hele seher vakitlerinden okunan duâlar, yapılan yalvarmalar ve istiğfarlar, asla reddedilmeyecektir. Cenab-ı Hak gece yarısında sorar: “Yok mu kullarımdan duâ eden? Etsin, kabul edeceğim. Yok mu yalvaran; yalvarsın, dediğini yapacağım. Dertli yok mu derdini söylesin, arzusunu yerine getireceğim.” diye ferman buyurur.

 

Etiketler: hacet duası, namazdan sonra istek duası


Yorumlar

Vüsalə: Allah razi olsun

Arzu: Kabul ldumu duaniz ben her duayi deniyorum ama netice alamadim yillardir aci cekiyorum denedinizmi

Zühal Köseoğlu : Kabul olan varmı bende demiyorum olmuyor yıllardır denedim hiç bişe olmadı bende bıraktım

Yorum Yaz

Email adresiniz gösterilmeyecektir.

...
Hacetler için 41 Fatiha
Devamını Oku
...
Duaların kabülü için okunan bazı esmalar
Devamını Oku
...
Yasin suresinin faziletleri
Devamını Oku
...
Hacet duası ve Hadis-i Şerif
Devamını Oku
...
İki rekat namaz kıldıktan sonra bu duâ okunursa bütün arzular yerine gelir
Devamını Oku
...
Bütün Muradların Halli İçin Okunacak Duâlar
Devamını Oku