Melik ismi şerifi ve faydaları

Kategori: Esmaül Hüsna

EL MELİK

Bütün mevcudatın gerçek sahibi ve tek hükümdarı,sözlükte,sahip olmak,istila etmek,kuvvetli olmak,yoğurmak,hükmetmek,kontrol etmek,irade gibi anlama gelir.

EBCED DEĞERİ VE ZİKİR SAATİ:

Bu ismin zikir saati Utarit; zikir günü Çarşamba’dır.

ÖZELLİK VE FAYDALARI:

  • Devlet başkanlarının ve diğer idarecilerin gönlünü kazanmak, güç ve iktidar sahibi olmak ve onların yanında kabul görmek, sözü dinlenir olmak isteyen kimseler bu ismin zikrine devam etmelidirler.
  • EL-MELİK  isminin zikrine devam eden ve vird edinip sürekli hale getirenler, her türlü idareci ve yetkililerin yanında sayılan,sevilen ve yokluğunda aranan,sözü sohbeti dinlenen kişi haline gelir.
  • Zeval vaktinde yani güneş tam tepeden meyletmeye başladığı anda el-melik zikrine devam eden kimse, dünyevi üzüntülerinden, gam ve kederden kurtulur.
  • Fecirden yani sabah namazından biraz önce 120 kere okuyarak zikrine devam eden kimseler, fakirlik çekmeyeceği gibi, maddi manevi zenginliklere ulaşır.
Malik-i hakiki olan Allah’ın bu ismi,her şeyi kendisinden istemek için büyük bir fırsattır.İnsanlara el açan yalvaranlar,onlardan istedikleri şeylere karşılık,şereflerinden,izzet ve onurlarından kaybetmekten ve aşağılayıcı bakışlar altında ezilmekten ve yüzsuyu dökmekten başka bir şey elde edemezler. Ancak Allah’a yapılan dualar ve niyazlarla ondan istenen şeyler insana,hem şeref ve izzet kazandırır hemde istediklerini elde ettirir.Çünkü neticede sana ulaşacak olan şey,bir insanın eliyle olsa bile veren ve karşıdakinin Kalbini yumuşatıp sana karşı yönlendirip verdiren yine Allah’tır. Bu nedenle direkt olarak Allah’tan istemek daha kısa ve zahmetsizdir.Ve ayrıca minnetsiz yolu seçmektir.

Yorum Yaz

(E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.)

Etiketler: el melik, el melik sırları, el melik ne demek, el melik anlamı, el melik anlamı kısaca, el melik ebced değeri, el melik fazileti, el melik faydası, el melik isminin fazileti, el melik isminin havası, el melik ismi, el melik isminin tecellisi, el melik manası, el melik nasıl okunur, el melik ismi şerifi, el melik zikir sayısı, el melik zikir, el melik zikir saati


...
El Gaffar Esması, Faziletleri, Havassı ve Okunuşu
Devamını Oku
...
Musavvir Esması, Okunuşu, Faziletleri ve Havassı
Devamını Oku
...
Uzun Ömür için Esmaül Hüsna
Devamını Oku
...
Allah’ın İsimlerinin Faydaları
Devamını Oku
...
Esma-ül Hüsna ile Doğal Tedavi
Devamını Oku
...
Rahim ismi şerifi ve faziletleri
Devamını Oku