İçeriğe geç

Kuddüs ismi şerifi ve faziletleri

EL-KUDDÜS

Kuddüs ismi şerifi hatadan, kusurdan, eksiklik ve acizlikten temiz, pak ve müberra, mukaddes ve münezzeh demektir. Ayrıca,bütün mahlukatı maddi ve manevi kirlerden ayıplardan temizleyip arındıran anlamına gelmektedir.

Ebced Değeri ve zikir saati:

Ebced değeri(170); Zikir saati Müşteridir ,Zikir günü perşembedir.

Özellikleri ve faydaları:

  • EL-KUDDÜS isminin zikrine devam eden kimsenin,üzerinden kötü huylar temizlenip kalkar.Güzel ahlaka sahip olur.Böylece kalbi temizlenip nurlarla dolar.
  • EL-KUDDÜS isminin zikrine devam etmek, insanı Allah’a yaklaştırır ve himayesine sokar. Böylece manevi bir dostluk oluşur.artık o kimsenin varsa gizli sırları açığa çıkmaz. her yerde adından khayırla ve övgüyle söz edilir.
  • Özellikle Cuma geceleri okunması çok faydalıdır. Mesela korku ve evhamdan, nazar ve hasetten yani kıskanç bakışlardan korunma sağlar.
  • Cuma gecesi vefki yapılır ve üzerine (170) kere (YA KUDDÜS) okunarak, ruh  sağlığı bozuk, evhamlı, korkulu bir kimsenin boynuna asılarak 7 gün aynı şekilde (170) kere suya okunup hastaya içirilirse Allah’ın izniyle hasta sağlığına kavuşur.Korku ve evhamdan kurtulur.
  • içki,kumar,zina gibi kötü huylara mübtela olmuş bir kimse,vefkini yaptırıp üzerinde taşıyarak, her gün bir bardak suya (170) kere bu esmayı okuyup üfleyerek içmeye devam ederse kısa zamanda bu huylarından kurtulur, demektedirler.
  • EL-KUDDÜS isminin zikrine devam eden temizlenir,her türlü şehvetten ve yüz kızartıcı suçtan,kusurdan temizlenir, nuranilik kazanır.
  • Cenab-ı Hak,bu isminin bir yönüyle evrendeki pislikleri giderip, temizlik ve güzelliğe kavuşturmaktadır.Yoksa her baharda vaya yazda ölen diğer hayvanların leşleri ve ölülerin cesetleri bir yana, sadece sinekler bile dünyamızı kokutmaya yeter de artar bile.
Kategori:Esmaül Hüsna

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.