İçeriğe geç

Selam ismi Şerifi ve Faydaları

ES-SELAM

Es Selam ismi şerifi, emniyet, güven ve esenlik sahibi, yani her çeşit ayıptan selamette, her türlü afetten beri, emniyet içinde demektir.

Ebced Değeri ve zikir saati:

Bu ismin ebcedi değeri(131) zikri buna göre yapılır. Zikir saati Güneş’tir. Günü pazardır.

Özellikleri ve faydaları:

İnsanlar arasındaki selamlaşma sırasında Allah’ın bu ismiyle selamlaşma gerçekleşir. Müminler,birbiriyle karşılaştıklarında büyük küçüğe, yürüyen durana, ayakta olan, oturana, binekli yaya olana selam verir ve esenlik, emniyet, güven diler ve karşı tarafın kendisinden zarar görmeyeceğini belirterek rahat olmasını belirtir. Ahirette de yine cennetlik müminler bu selamla selamlanarak, cennete girmeleri istenecektir.

  • ES-SELAM ismi şerifinin zikriyle meşgul olan kimse, her türlü felaketten; suda boğulmaktan, ateşte yanmaktan, yıldırım çarpmasından emniyette, her türlü afet ve beladan güvende olur.
  • ES-SELAM isminin zikriyle Allah’ın himayesine girer ve Onun yardımı ve himayesi ile zalimin zulmünden kurtulur,koruma altına alınmış olur.
  • Bu mübarek ismi tam bir ihlas ve itikat ile zikreden kişi silah atılsa da tesir etmez. Ancak bu ihlas ve samimiyetle, bu tevekkül ve teslimiyeti en ufak bir şüphe bozar.
  • ES-SELAM isminin vefkini bir gümüş levha yapıp çevresine de “EL-MELİK” ismi ile daire yapan kimse,bu vefk üzerinde bulunduğu halde,cuma günü tenha bir yerde abdestli olarak (30624) defa bir maksada ulaşmak veya bir isteğinin yerine gelmesi için okuyan kimse, kısa zamanda isteğine kavuşur. maksadı yerine gelir.
  • Her namazın arkasından “Ya Selam” isminin zikrine devam eden kimseyi Yüce Allah, adalet ve selamete ulaştırır, emniyet ve güven verir, her türlü zulümden korur.
  • Her namazdan sonra (131) yada günün herhangi bir saatinde (655) defa “YA SELAM” ismini okuyan ve bunu vird haline getiren kimseye silah çekilemez. Silah çekilse kurşun tesir etmez, bıçak işlemez.
  • Bir hastaya her gün(131) kere okunsa  şifa bulur. Yer ve gök afet ve belalarından korunur. Bu miktara devam eden kimse Kalb-i selime kavuşur.
Kategori:Esmaül Hüsna

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.