Selam ismi Şerifi ve Faydaları

Kategori: Esmaül Hüsna

ES-SELAM

Es Selam ismi şerifi, emniyet, güven ve esenlik sahibi, yani her çeşit ayıptan selamette, her türlü afetten beri, emniyet içinde demektir. Ebced Değeri ve zikir saati: Bu ismin ebcedi değeri(131) zikri buna göre yapılır. Zikir saati Güneş’tir. Günü pazardır.

Özellikleri ve faydaları:

İnsanlar arasındaki selamlaşma sırasında Allah’ın bu ismiyle selamlaşma gerçekleşir. Müminler,birbiriyle karşılaştıklarında büyük küçüğe, yürüyen durana, ayakta olan, oturana, binekli yaya olana selam verir ve esenlik, emniyet, güven diler ve karşı tarafın kendisinden zarar görmeyeceğini belirterek rahat olmasını belirtir. Ahirette de yine cennetlik müminler bu selamla selamlanarak, cennete girmeleri istenecektir.
  • ES-SELAM ismi şerifinin zikriyle meşgul olan kimse, her türlü felaketten; suda boğulmaktan, ateşte yanmaktan, yıldırım çarpmasından emniyette, her türlü afet ve beladan güvende olur.
  • ES-SELAM isminin zikriyle Allah’ın himayesine girer ve Onun yardımı ve himayesi ile zalimin zulmünden kurtulur,koruma altına alınmış olur.
  • Bu mübarek ismi tam bir ihlas ve itikat ile zikreden kişi silah atılsa da tesir etmez. Ancak bu ihlas ve samimiyetle, bu tevekkül ve teslimiyeti en ufak bir şüphe bozar.
  • ES-SELAM isminin vefkini bir gümüş levha yapıp çevresine de “EL-MELİK” ismi ile daire yapan kimse,bu vefk üzerinde bulunduğu halde,cuma günü tenha bir yerde abdestli olarak (30624) defa bir maksada ulaşmak veya bir isteğinin yerine gelmesi için okuyan kimse, kısa zamanda isteğine kavuşur. maksadı yerine gelir.
  • Her namazın arkasından “Ya Selam” isminin zikrine devam eden kimseyi Yüce Allah, adalet ve selamete ulaştırır, emniyet ve güven verir, her türlü zulümden korur.
  • Her namazdan sonra (131) yada günün herhangi bir saatinde (655) defa “YA SELAM" ismini okuyan ve bunu vird haline getiren kimseye silah çekilemez. Silah çekilse kurşun tesir etmez, bıçak işlemez.
  • Bir hastaya her gün(131) kere okunsa  şifa bulur. Yer ve gök afet ve belalarından korunur. Bu miktara devam eden kimse Kalb-i selime kavuşur.


Yorum Yaz

(E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.)

Etiketler: es-Selam, es selam anlamı, es selam anlamı kısaca, es selam çekmek, es selam kaç kere çekilir, es selam esması, es selam esması fazileti, es selam fazileti, es selam faydaları, es selam ne anlama gelir, es selamın fazileti, es selamin anlami, es selamin manasi, es selam ne için okunur, es selam anlamı nedir, es selam okumak, es selam sırları, es selam sayısı, es selam sırrı, es selam tecellisi, es selam isminin tecellisi, es selam zikri fazileti, es selam zikrinin faydaları, es selam zikir saati, ya selam, ya selam anlamı ve fazileti, ya selam kaç kere çekilir, ya selam ne zaman okunur, ya selam okuma saati, ya selam sırları, selam ismi, selam ebced, selam esması


...
El Gaffar Esması, Faziletleri, Havassı ve Okunuşu
Devamını Oku
...
Musavvir Esması, Okunuşu, Faziletleri ve Havassı
Devamını Oku
...
Uzun Ömür için Esmaül Hüsna
Devamını Oku
...
Allah’ın İsimlerinin Faydaları
Devamını Oku
...
Esma-ül Hüsna ile Doğal Tedavi
Devamını Oku
...
Rahim ismi şerifi ve faziletleri
Devamını Oku