El Mümin İsmi Şerifi ve Faydaları

Kategori: Esmaül Hüsna

EL-MÜ’MİN

El Mümin isminin anlamı, kullarına vadinde, verdiği sözde sadık olan, kalplerde iman nurunu yakan ve her türlü korkudan kurtarıp, güvenliğe kavuşturan demektir. Ayrıca Eman ve emniyet sahibi anlamlarına da gelir. Zikir adedi:(136) Günü Pazartesi günüdür.(Her esma gününde yada her gün okunabilir)

Özellik ve faydaları

  • Bu ismin zikrine devam eden kimsenin gönlü nurlarla dolar.Dünya ve ahiret işlerinin dengeli bir şekilde yoluna girmesini isteyen kimse,bu ismin zikrine devam etmelidir.
  • Düşmanına üstün gelmek ve onu etkisi altına almak isteyen her gün 136 defa bu ismin zikrine devam etmelidir.
  • Her gün sabah namazından sonra 267 defa okuyan ve sürekli zikreden kimse,sıkıntıya düşmez,kimseye muhtaç olmaz.Diline yalan girmez,küfür ve “kelam veya dil fuhuşu” denilen kötü şeylerden, çirkin sözlerden korunur.
  • Özel istek ve ihtiyaçları bulunan kimseler her gün “136” defa olmak üzere “43” gün “EL-MÜ’MİN” isminin zikrine devam etmeli ve sonra isteyeceğini Allah’dan istemelidir. Bu süre içinde isteği mutlaka yerine getirilir.
  • Her gün adet haline getirip bu isme”137″ kere bir bardak suya okuyup üfleyerek içen kimse, evham ve vesveseden kurtulur. Aşağılık kompleksine düşmez. İçi aydınlık olur, kalbi nurlanır. Basireti açılır ve her türlü haksızlık ve kötülüklerden uzaklaşır. herkes tarafından sevilip sayılır. Her türlü baskı ve zorluklardan, sıkıntıdan ve darlıklardan kurtulur.
  • Bu mübarek ismi “136” defa yazıp üzerinde taşıyanlar cin ve şeytan şerrinden korunur.


Yorum Yaz

(E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.)

Etiketler: el-Mü'min, el mümin ne demek, el mümin esması, el mümin esmaül hüsna, el mümin fazileti, esmaül hüsna el mümin fazileti, el müminin anlamı, el müminin fazileti, el mümin isminin fazileti, el mümin kaç kere, el mümin manası, el mümin anlamı nedir, el mümin zikri, ya mümin, ya mümin faziletleri, ya mümin faydaları, ya mümin fazileti, ya mümin isminin fazileti, ya mümin anlamı, ya mümin esmasının fazileti, ya mümin ebced


...
El Gaffar Esması, Faziletleri, Havassı ve Okunuşu
Devamını Oku
...
Musavvir Esması, Okunuşu, Faziletleri ve Havassı
Devamını Oku
...
Uzun Ömür için Esmaül Hüsna
Devamını Oku
...
Allah’ın İsimlerinin Faydaları
Devamını Oku
...
Esma-ül Hüsna ile Doğal Tedavi
Devamını Oku
...
Rahim ismi şerifi ve faziletleri
Devamını Oku