İçeriğe geç

El Mümin İsmi Şerifi ve Faydaları

EL-MÜ’MİN

El Mümin isminin anlamı, kullarına vadinde, verdiği sözde sadık olan, kalplerde iman nurunu yakan ve her türlü korkudan kurtarıp, güvenliğe kavuşturan demektir. Ayrıca Eman ve emniyet sahibi anlamlarına da gelir.

Zikir adedi:(136) Günü Pazartesi günüdür.(Her esma gününde yada her gün okunabilir)

Özellik ve faydaları

  • Bu ismin zikrine devam eden kimsenin gönlü nurlarla dolar.Dünya ve ahiret işlerinin dengeli bir şekilde yoluna girmesini isteyen kimse,bu ismin zikrine devam etmelidir.
  • Düşmanına üstün gelmek ve onu etkisi altına almak isteyen her gün 136 defa bu ismin zikrine devam etmelidir.
  • Her gün sabah namazından sonra 267 defa okuyan ve sürekli zikreden kimse,sıkıntıya düşmez,kimseye muhtaç olmaz.Diline yalan girmez,küfür ve “kelam veya dil fuhuşu” denilen kötü şeylerden, çirkin sözlerden korunur.
  • Özel istek ve ihtiyaçları bulunan kimseler her gün “136” defa olmak üzere “43” gün “EL-MÜ’MİN” isminin zikrine devam etmeli ve sonra isteyeceğini Allah’dan istemelidir. Bu süre içinde isteği mutlaka yerine getirilir.
  • Her gün adet haline getirip bu isme”137″ kere bir bardak suya okuyup üfleyerek içen kimse, evham ve vesveseden kurtulur. Aşağılık kompleksine düşmez. İçi aydınlık olur, kalbi nurlanır. Basireti açılır ve her türlü haksızlık ve kötülüklerden uzaklaşır. herkes tarafından sevilip sayılır. Her türlü baskı ve zorluklardan, sıkıntıdan ve darlıklardan kurtulur.
  • Bu mübarek ismi “136” defa yazıp üzerinde taşıyanlar cin ve şeytan şerrinden korunur.
Kategori:Esmaül Hüsna

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.