Manevi Yönden İnsanın Tekamül Edebilmesi İçin Esmai Hüsna'dan Nasıl Yaralanmalıdır?

Kategori: Esmaül Hüsna, Vefk

Manevi Yönden İnsanın Tekamül Edebilmesi İçin Esmai Hüsna'dan Nasıl Yaralanmalıdır?


Manevi yönden insanın tekamül edebilmesi için Esma-i Hüsna'na nasıl yararlanmalıdır?

Esmâ-i Hüsnâ’dan herkes kendi isminin karşılığını ihtiva eden ism-i celili seçerek okumalıdır. İsmi, “Arif’ olan Esmâ-i Hüsnâ’dan bu ismin karşılığı olan “Râfiu” ism-i şerifini seçer. Ebced hesabı ile isminin toplamı olan (351) defa “Yâ Râfiu” diye okur. Eğer ismindeki harfleri Esmâ-i Hüsnâ’dan bir isim karşılamıyorsa ikinci, o da karşılamıyorsa üçüncü isimden de faydalanılır. Bu isimler ebced hesabı ile toplanarak toplanan adet kadar ism-i şerifler okunur.

Ondan sonra İnşirah Suresi:“Bismillâhirrahmânirrahıym. Elem neşrah leke sad-rak. Ve veda’nâ anke vizrak. Ellezî eııkada zahrek. Ve rafa’nâ leke zikrak. Fe inne meal usri yüsran inne meal usri yüsrâ. Fe izâ ferağte fensab, ve ilâ rabbike ferğab” (351) defa okunur. Bundan sonra:“Yâ Hayyü ıhyi kalbı verzuknî yâ vehhâbü heb lî.” (3) defa okunur.

“Ey Hayy olan Allah ’ım! Kalbimi iman nuru ile canlandır. Lütfunla beni rızıklandır. Ey ihsanı bol olan Rabbim, keremi ihsanın ile muamele eyle!” diye en azından günde bir defa bu zikre devam edilirse matluba nail olunur. Aşağıdaki hatem de yazılarak üzerinde taşınır:

Etiketler: dua, dualar, dua etmek istiyorum, değerli bilgiler, Esmai Hüsna, Manevi Yönden İnsanın Tekamül Edebilmesi İçin Esmai Hüsna'dan Nasıl Yaralanmalıdır?


Yorum Yaz

Email adresiniz gösterilmeyecektir.

...
El Gaffar Esması, Faziletleri, Havassı ve Okunuşu
Devamını Oku
...
Musavvir Esması, Okunuşu, Faziletleri ve Havassı
Devamını Oku
...
Uzun Ömür için Esmaül Hüsna
Devamını Oku
...
Allah’ın İsimlerinin Faydaları
Devamını Oku
...
Esma-ül Hüsna ile Doğal Tedavi
Devamını Oku
...
Rahim ismi şerifi ve faziletleri
Devamını Oku