İçeriğe geç

Allah Teala’nın 99 Mübarek İsimleri ve Hususiyetleri

Allah Teala’nın 99 Mübarek İsimleri ve Hususiyetleri

Allah Teala’nın 99 mübarek isimleri ve hususiyetleri.

Allah’a, Resulü’ne ve O’nun koyduğu yasalara tüm olarak inanan kimse bilmelidir ki; zikirlerin en yücesi Rabbi-mizin mübarek isimlerini İSM-İ A’ZAM niyeti ile okumaktır.
“Bu mübarek 99 ismi, her sabah namazını kıldıktan sonra gerekenleri yerine getirerek okuyan kimse dünya ve ahirette aziz olur. Kabir azabından, cehenneme gitmekten korunur. Cennete girmesine bir vesile olur.”

Herhangi hayırlı bir dilek ve maksat için, niyet edilir. Seher vaktinde 41 defa okunarak, eller açılarak Dergâh-ı îlâhiyye’ye hacet arz olunmalıdır.

Her gün sabah namazını kıldıktan sonra Esmâ-i Hüsnü’yı okuyan o gece sabaha kadar şeytanların şerrinden ve bilcümle bela ve kazadan emin olur.

Esmâ-i Hüsnâ’nm sırları sayılamayacak kadar çoktur.

Onlara ait olan her ismin esrarından ayrı ayrı bir nebze bahsedeceğiz. Ümit ederim ki siz muhterem kardeşlerim bunlardan istifade edeceksiniz.

Şu iyi bilinmelidir:
Bu mübarek isimlerin, tam bir itikat, arınmış bir kalp ve beden temizliği ile okunması şarttır. Bunlar olmadıkça neticeye ulaşılmaz.
İstediği neticeyi elde edemeyen noksanlığı kendisinde aramalıdır.
Bu araştırmayı sizlerin kolayca faydalanması için hazırlayan, kulların en zayıfı bu kardeşinizi de rahmetle anmanızı sizlerden istirham ediyorum.

 

Kategori:Esmaül HüsnaVefk

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.