İçeriğe geç

İhlas Okuduktan Sonra Okunacak Dua

İhlas Okuduktan Sonra Okunacak Dua

İhlas Okuduktan sonra okunacak dua.

(Bismillâhirrahmânirrahîm,

Allahülfa ’âalü fil umüri küllihâ. Allahumme salli alâ seyyidinâ Muham-medin salâten tesilü ilâ fülânin tehzikuhu hezken.

Yâ Kaviyyü, yâ Kâhiru, yâ Azîzü, yâ Zel iıttikami, yâ Zel batşiş ‘şedidi. Yâ SerVallezî lâ yükâfu intikamuhu haddürı hakki miri fulânirı bihakki Cib-rile emînike alâ vahyike V mutâ 7 fi seb 7 semâvâtikel münzili likev fâratuken-nâsıra lievliyâike el müdemmiri lia’dâike. Allahumme demmir vitrehu, veh-bit erkârıehu. Yâ Kaviyyü yâ Kaviyyü yâ Allah, bihakki’! Hıdri aleyhisselâm.)

“Allah her işlerinde başarılıdır. Allah Muhammed Mustafa’ya rahmet buyursun, öyle rahmet ki herkese bu rahmet ulaşır.

Ey Kavî, Kahir, Aziz ve İntikam sahibi; ey yakalaması şiddetli olan, ey sür’ati son derece olan; Cebrâil’in hakkı için yedi kat yerlerde vahyi İlâhîyi icraya ve indirmeye emin olan Cebrâil’in hakkı için, düşmanını kahreyle Allah’ım. O’nun varlığını yok eyle, köklerini yok eyle, ey kuvvetli olan Allah’ım. Hızır aleyhisselâm ’ın hakkı için duâmı kabul eyle.(48) Mecmûatu’l-Ahzab, c. 1, s. 574.

Bu duâ sıkıntılardan halâs olmak ve düşmandan korunmak için okunacaktır. Ancak, İhlâs sûresi okununca, arkasından bu duâ okunursa matluba muvafık bulunacaktır. Bundan başka bu duâ, hırsızdan korunma için de okunması tavsiye olunmaktadır. Hz. Allah bu duâyı okuyan kulunu koruyacağını va’d etmiştir. Muhammed Mustafâ’nın ve Hızır aleyhisselâm’ın hürmetine kişinin duâsı kabul olunacaktır, inşaallah.

Kategori:Kur'an-ı KerimNamaz Duaları

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.