İçeriğe geç

Er-Rahman ismi Şerifi ve Sırları

O öyle merhamet sahibidir ki, Cemali’nin tecellisi ile her zerre mesrur olmuştur.

“Allah’ın rahmeti her şeyi kuşatmıştır.”

“Yerdekilere merhamet ediniz ki, semadakiler de size merhamet etsin.”

“Merhamet etmeyene merhamet edilmez.”

Kıyamet günü adamın biri Allah’ın huzuruna gelerek:

– Ya Rabbi, bana merhamet buyur, diye yalvaracak. Bunun üzerine Cenab-ı Hakk ona:

– Dünyada acıyıp merhamet ettiğin bir serçe getir, Ben de sana merhamet edeyim, buyuracaktır.

Sırları:
1- Bu mübarek ismi vird edinenlerin taşlaşmış kalpleri yumuşar, merhamet hissinin zevkim hareketlerinde hissetmeye başlar.

2- Hızır Aleyhisselam şöyle buyurmuştur:

“Kim cuma günü ikindi namazından sonra akşam namazına kadar “Yâ Allâh, yâ Allâh” diye samimi bir kalp ile zikre devam edip Allah’tan hacetini istese Allah Teâlâ ona hacetini ihsan buyurur.”

3- Cuma günü cuma namazından sonra Cenab-ı Hakk’ın bu mübarek ism-i şerifini yüz defa okumak, kalp gafletini ve unutkanlığı izale eder. Kalbi nurlandırır.

4- İki yüz doksan defa “Yâ Rahmân” diye safi bir kalp ile zikredenin dileği gerçekleşir. Zalim kimselerden de korunur.

5- Farz namazlardan sonra yüzer defa okumak, Allah’ın rızasının kazanılmasına ve nimetlerin yağmur gibi yağmasına vesile olur.

6- Bu mübarek ism-i şerif, zöhre saatinde (298) defa güzel bir koku üzerine okunur. Bu esnada isteyen ve istenilenin adı söylenir. Okuma sona erince üzerine okunulan koku günlük sakızı ile tütsülenir. Bu kokudan koklayanın kalbi aşk ve muhabbetten yerinde duramaz hale gelir.

7- Misk ve safrandan yapılmış bir mürekkep ile şu mübarek satır:

bir kâğıda yazılarak, ahlakî dumura uğramış, haya yoksunu olan bir kimsenin evinin bir kenarına konursa, Allah’ın izni ile ahlakı düzelmeye başlar.

8- Güneş saatinde (290) defa “Yâ Rahmân” diye zikreden maddi sıkıntı va ağırlıktan kurtulur. Cimriye okunursa cömert olur. Dilek için okuyan dileğine kavuşur.

9- Er-Rahmân ism-i celili Kamer saatinde bir kap içine yazılır ve yağmur suyu konulup kalbinde sıkıntı hisseden kimseye içirilirse Allah’ın izni ile şifa bulur.

10- Cuma günü ikindi namazından sonra kıbleye yönelerek oturup güneş batıncaya kadar “Yâ Allâh, yâ Rahmân” zikriyle meşgul olan ve güneşin batışından sonra da hacetini dileyen kimsenin muradı Allah’ın izni ve inayeti ile kabul olunur.
11- Bu ism-i şerifin hadimi Tarfayâîl’dir. Er-Rahmân ism-i celilini hadiminin ismiyle beraber bir altın veya gümüş üzerine yazıp taşıyan ve her namazın ardından (209) defa “Yâ Rahmân” zikriyle meşgul olan kimse her ne talep ederse Allah’ın izni ile kabul olur.

Kategori:Esmaül Hüsna

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.