İçeriğe geç

Devletin Ve Nimetin Yok Olmaması İçin Dua

Devletin Ve Nimetin Yok Olmaması İçin Dua

Devletin ve nimetin yok olmaması için dua.

(Bismillâhirrahmânirrahîm,
Allahumme innî eûzü bike min zehâbil devleti ve tağyir i’n ni’meti ve tah-vîlil afiyeti ve galabetişşekâveti alessaâdeti.
Allahamme innî es ’elüke ziyâdeten fil ilmi ve bereketen firrızkı ve sıhha-ten fil bedeni ve tevbeden kablel mevti ve râhaten indel mevti ve mağfireten ba ’del mevti ve necâten minennâri, yâ azîzü yâ gaffânı, yâ rahîmü yâ bârrü.
Allahumme ecirnâ minennâri biaffike yâ mücîbü. Ve edhilnel cennete ma ’al ebrâri. Allahumme ’ğfirlenâ cemîan. Verhemnâ cemîan ve edhilnel cennete cemîan ve teveffenî müslimen ve elhıknî bissalihîne, ve selâmürt alel mür-selîne vel-hamdülillâhi rabbil âlemine.)

İnsanın elinde bulunan nimet kolay gider. Eğer bunu sık sık düşünmez ve bu nimetin kadrini bilmez ise o nimet kolay gider. Nasıl gülyağının şişesi açıldığı zaman kokusu hemen kaybolursa, nimetin şükrü yerine getirilmez ise kolayca gider. İnsana bahşedilen bir devlet, izzet ve şeref te böyledir. Bunun kıymetini bilmek lâzımdır. Gururlanmamak, bulunduğumuz mevkinin hakkını vermek gerekmektedir. İşte beşeriyet icabı hakkını ödemekten korktuğumuz bu nimetleri değerlendirmek için bu duâya gece gündüz devam etmemiz lâzımdır. Ölümümüzün ve kalımımızın hayırlı olması için bu duâya canı gönülden devam etmemiz menfaatimiz icabıdır. İnsan çmok vakit aldanıyor, nimet elinden çıktıktan sonra akıllanıyor, fakat fırsat elden çıkmış oluyor. Artık pişmanlığın kıymeti kalmıyor.

Kategori:Rızık Duaları

Tek Yorum

  1. vural vural

    Allah c.c. razı olsun..kardeşim birde Türkçe anlamını yazsanız daha makbul olur..hayırlı Ramazan-ı şerifler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.