İçeriğe geç

Çeşitli Hastalıklar İçin Okunacak Dua

Çeşitli Hastalıklar İçin Okunacak Dua
Çeşitli Hastalıklar İçin Okunacak Dua

Türkçe Okunuşu:

Bismillahirrahmânirrahîm:

Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. lyyâkena’büdü ve iyyâke nesta’în. Innâ fetahna leke fethan mübînen.) Dokuz defa okunacak. (Yâ kebîrü entellezî lâ tehdi’l ukûlü livasfi azametihi.) Bin defa okunacak. Sonra evvelâ: (Sübhane rabbiyel a ’lâ.) denecek, sonra: (Sübhane minennâri’l eflâki, biezkâril emlâki kemâ tüskinül arza biezkârizzâkirîne, kale li ezkâri hamiletin lil mahmûline, ve meskenetin lil miskinine, ve muherriketin lil mutehharrikîne, sübhane men hüve külle yevmin hüve fi şe’nin) okunacak. Bundan sonra hacet neyse o istenecek ve yüz defa şunlar okunacak: (Ya ğıyâsel müsteğîsîne velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azim.)

Açıklama:

Bu duâ, çeşitli marazlar için ve sinir hastalığı için okunur. Ayrıca kaşıntı, bel ağrısı ve baş ağrıları için de okunur. O kadar ki, okuyanın abdestli olması ve hüsnü niyette bulunması şarttır.

Zillet ve meskenet içinde kalanların kurtulması için bu duâya başvurmaları bulunmaz bir çaredir. Çünkü bu duâda hem Allah’a yalvarış hem sızlanış ve hem de yardım isteme konusu vardır. Her duânın kendine göre özelliği olduğu gibi, bu duânın özellikleri de bu merkezdedir. Yatağa yatmadan okunması, öğle ile ikindi arasında bu duâya devam edilmesi tavsiyeye şayandır.

Kategori:Şifa Duaları

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.