İçeriğe geç

Hastanın Okuyacağı Dua

Hasta Kişinin Okuması Gereken Dua

Bismillahirrahmanirrahiym

“Allahümme inni es’elüke’l -afiyete fi’d- dünya ve’l ahirati, Allahümme inni es’elüke’l-afve ve’l afiyete fi dini ve dünyaye ve ehli ve mali, Allahümmestur avrati ve amin rav’ati. Allahümmehfazni min beyni yedeyye ve min halfi ve an yemini ve an şimali ve min favki ve e’uzü bi-azamatike en uğtale min tahti. Allahümme ağnini bil-ilmi ve zeyyinni bi’l-hilmi ve kerrimni bi’t-takva ve cemmilni bi’l-afiyeti”.

Duanın Anlamı:

”Allah’ım, Senden dünyada ve ahirette huzur ve sağlık isterim. Allah’ım,Senden, dinim,dünyam,çoluk çocuğum ve malım için af ve afiyet isterim. Allah’ım, ayıplarımı kapat,beni, korkularımdan güvene kavuştur. Allah’ım,beni önümden,arkamdan,sağımdan,solumdan ve başımdan gelecek her türlü hastalıklardan,kötülüklerden koru. gelecek bir kötülükle tuzağa düşürülmekten,yere vurulmaktan,senin yüceliğine sığınırım. Allah’ım, beni ilim ile zenginleştir,hilm ile süsle,takva ile kereme kavuştur. afiyetle güzelleştir.”

Hasta olana yakını tarafından okunacak bir dua;

“Allahümme ezhibi’l-be’se, rabbennasi eşfi ve enet’ş-şafi la şifae illa şifaüke,şifaen la yuğadirü sekama”

Anlamı:

Allah’ım, ey insanların Rabbi bu hastanın ızdırabını dindir, onu şifaya kavuştur. senden başka şifa verici yoktur,öyle bir şifa verki, bir daha hastalık çekmesin.

Kategori:Şifa Duaları

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.