İçeriğe geç

Esmaül Hüsna Okumanın Faydası

Esmaül Hüsnanın Faydası

Bilindiği gibi Esmaü’l Hüsna, Allahın güzel isimleri anlamına gelir. Bunları ezberlemek,zikir olarak okumak,hem sevap kazandırır hemde okunan bu isimlerin özellikleri insan ruhuna,o ismin enerjisini verir. Hatta Allah resulü’nün deyimiyle cennete girmeye vesile olur. Örneğin “Hadi” ismini devamlı yada namazlardan sonra okumak, hem kendinin hemde ev halkının hidayetine vesile olur . ”Vedud” isminin devamlı okunması ise hem kendinin hemde ev halkının birbirine sevgiyle bağlanmasına vesile olur. Ayrıca Esmaü’l Hüsna okumak, Allahın rızasını kazandırarak, hata ve günahlardan arınmaya, temizlenmeye vesile olacakdır.

Bunlardan başka bilimsel olarakda tesbit edilen bir yönü varki, Mısırlı Dr.İbrahim kerim tarafından yapılan deneylerle Allahın isimlerini zikretmek,abdest, namaz ve bazı ibadetlerde de olduğu gibi,insan ruhunda inanılmaz bir enerji verdiği tesbit edilmiştir. Aynı zamanda düzenli olarak zikredilen esmanın bir yada bir kaç organa tesir ettiğini tesbit etmiştir. Bunu da Allah’ın muhtelif isimlerinin zikri esnasında vücutta meydana gelen titreşimlerin ölçülmesiyle anlaşıldığını söylüyor.

En önemlisi de insan isminin ebced değerine tekabül eden esmanın zikir sayısı kadar zikir etmeye devam etmesi,insana inanılmaz rahatlık verdiği,içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtulduğu gerçeği,islam bilimcilerinin araştırmalarında görülmüştür.

Kategori:Esmaül Hüsna

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.