İçeriğe geç

Ruh Hastalığı İçin Okunacak Duâ

Ruh Hastalığı İçin Okunacak Duâ
Ruh Hastalığı İçin Okunacak Duâ

Türkçe Okunuşu:

Ve bi kudreti Bismillâhirrahmanirrahîm,

İrfa ’ kadri veşrah sadrî ve yessir emri, verzuknî min haysü lâ ehtesibu, bi fazlike ve keremike ve ihsanike ya men hüve kâf, hâ, yâ, ayın, sâd, hâ mim ayın, sin kâf ve es’elüke bicemâlil izzeti ve celâlil heybeti ve izzetit kudreti, ve ceberûtil azameti entec’alenîmin ibadike’ssâlihîn, ellezîne lâ havfun aleyhim velâhum yahzenûn.

Türkçe Anlamı:

“Rahman ve rahim olan Allah’ın ismiyle,

Şanımı yücelt, göğsümü genişlet, işlerimi kolaylaştır. Fazlü keremin ve ihsanınla beni hesapsız rızıklandır Allah’ım.

Kâf, hâ, âyin, sad ve ha mim sin, kaf hürmetine duâmızı kabul eyle ey Rabbim. İzzetin, celâlin, kudretin, cemâlin ve ceberut ’un hürmetine beni kıyamette korkmayan ve mahzun olmayan iyi kullarından eyle.

Açıklama:

Hastalıklar çeşitlidir. Bunlar hem maddi ve hem de manevidir. İşte ruh hastalığı manevidir. Hem doktora gitmeli ve hem de bu duâya devam edilmelidir.

Kategori:Hastalıklarla İlgili DualarSıkıntıya Karşı Okunacak Dualar

Tek Yorum

  1. Ayşem Türkyılmaz Ayşem Türkyılmaz

    Yaklaşık bir seneden beri fazla derecede su ve sabun kullanıyor. Sürekli kirlendiğini düşünerek ellerini yıkıyor. Sıvı sabunu 1 günde bitiriyor, su, sabun dayanmıyor. Sürekli banyoya giriyor, çok sık yıkanıyor. Üzerinden çıkan elbiseleri ayrı ve bol detarjan kullanarak uzun programda yıkıyor. Sadece kendi temizlediği sandalyeye oturuyor, çocuğum elini elbisesine değse çıkartıp bir poşete koyarak çamaşır sepetine koyuyor. Sürekli uyarıyorum israfda bulunma, vesveseli davranma, bir doktora git diyorum. Ortalığı aya kaldırıyor, hasta değilim diyor. Ne olur bana hangi duaları okuyabileceğimi söyleyin, yardım edin. Maddi ve manevi çöküntüdeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.