İçeriğe geç

Mü’minûn 97-98. Ayetler

Türkçe Okunuşu:

Rabbi eûzü bike min hemezatişşeyatîni ve eûzü bike en yehdurûn

(Bazı Arapça harflerin Türkçe’de karşılığı olmadığını hatırlatmak ister ve Arapça metinden okumanızı tavsiye ederiz.)

Türkçe Anlamı:

Rabbim, şeytanların vesveselerinden Sana sığınırım. Rabbim, onların huzurumda bulunmalarından Sana sığınırım.

Açıklama:

Bu âyet-i celile ile yapılacak olan duâ çok müessirdir. Bilhassa şeytanlara karşı alınacak manevî çarelerin başında gelmektedir. Yüce Allah, Peygamberimize şeytanlardan sığınmasını bildirmiş ve dolayısiyle kullarının tümüne bunu bir örnek olarak açıklamıştır. Bunun en lüzumlu yeri, yatağa yatarkendir. Bu duâyı bir kaç defa okuyup yatmak şeytanların şerlerinden korunmak için bulunmaz bir ilaçtır. Çünkü şeytanların insan üzerindeki tesirleri âşikârdır. Çeşitli rüyaların görünmesi, korkulu yerlerde dolaştırılması hep şeytanların tesirleriyledir. Abdestli yatmak ve bu duâyı okumak en faydalı sebeplerden birisidir.

Kategori:DUA Ayetleri

15 Yorum

 1. Rabia Rabia

  Eksik yazmissiniz iki kez rabbi olacaktı dızeltın lütfen yanı sonunda da rabbı en yehdurun

 2. bayram bayram

  (Sad: 41 – Mü’minun: 97-98 – Saffat: 7) “Rabbî enniy messeniyeş şeytanu binusbin ve azaba. Rabbî euzü bike min hemezatiş şeyâtıyni ve euzü bike rabbî en yahdurun. Ve hıfzan min külli şeytanin marid.”

 3. bayram bayram

  (Sad: 41 – Mü’minun: 97-98 – Saffat: 7) “Rabbî enniy messeniyeş şeytanu binusbin ve azaba. Rabbî euzü bike min hemezatiş şeyâtıyni ve euzü bike rabbî en yahdurun. Ve hıfzan min külli şeytanin marid.”

  Anlamı:
  “Rabbim şeytan bana sıkıntı veriyor ve işkence yapıyor. Rabbim şeytanların kışkırtmalarından sana sığınırım; ve yine sana sığınırım onların çevremde bulunmalarından. Ve bütün reddedilmiş şeytanlardan koruduk.”

 4. Mü’minûn 97-98. Ayetler

  Rabbî euzü bike min hemezatiş şeyâtıyni ve euzü bike rabbî en yahdurun.

  «Rabbim, şeytanların dürtüşdürmelerinden (vesveselerinden) sana sığınırım».
  «Rabbim, onların huzuurumda bulunmalarından sana sığınırım».

 5. ? ?

  Nolur Ey Allahın güzel kulları.Yardım edin bana ben 12 yaşında bir kız çoçuğuyum.Azeriyim!Allahı çok seviyorum,ona bağlıyım.Ben yurtdışına gitdim,geldim geldiğimden beri içimde sürekli Allaha çok kötü küfürler eden bir şey var.Hep Ağzımla Şeytana küfür ediyorum.Allaha sığınıyorum.Ama çok korkuyorum.Nâs,Ayatel kürsleri okuyorum.Ama olmuyor.Nolur kurban oluyum bana yardım edin!Bazen içimden şu bıçağı al sapla kendine diyen biri oluyor.Nolur yardım edin lütfen????

  • hakan kizildag hakan kizildag

   Dediler ki: “Ey Allah’ın Resulû, bazılarımız içinden öyle sesler işitiyor ki, onu (bilerek) söylemektense kömür kesilinceye kadar yanmayı veya gökten yere atılmayı tercîh eder. (Bu vesveseler bize zarar verir mi?).” Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm):”Hayır bu (korkunuz) gerçek imanın ifadesidir.” cevabını verdi.”

   Kalbin düsündüklerine
   Razi olmadigindan sirf bir vesvese kafaya takacak birsey yok

  • Zehra26 Zehra26

   Banada oluyordu
   Nasıl geçtiğini tam hatırlamıyorum ama kendime çok kızıyordum Allahım bunları ben söylemiyorum içimi biliyorsun diye dua ediyordum ve geçti

  • S.Y. S.Y.

   Kardeşim hiç korkma vesveseye kıymet verdikçe büyür. Önemseme ve şeytandan Allah’a sığın, göreceksin geçecektir. Ayrıca şeytana küfür etmek sövmek gerçek müminin yolu değildir. Kovulmuş şeytandan Allah’a sığınırım de.

   • Faiq Faiq

    Guzel kardesim bendede oluyor boyle Haller Lanetlenmis imanli Ixlasli indanlara musallat olur vesvese verir Ama sunu unutmayin ki Allah butun kalplerden haberdardir sakin huzursuzluga ve umutsuzluga dusmeyin rahat olun Huzurlu olun ve bunu bilim ki korku yalniz seytandandir Allah bizleri sevir bizlere hayir Dua veriyor

  • Kardelenbdc23 Kardelenbdc23

   La ilahe illallah Muhammeden resulullah tevhid ini çok oku bol bol salavat getir . Allahima ve Resulume iman ettim. Diye çok tekrar et icinden

 6. ? ?

  “Ya Allah ür rakip ül hafiz ür rahim. Ya Allah ül hayy ül halim ül azim ür rauf ül kerim. Ya Allah ül hayy ül kayyüm ül kaimü ala külli nefsin bima kesebet, hul beyni ve beyne adüvvin!” Vesveseden kurtulmak için, her zaman Allahü Teala’ya sığınmalı, bu duayı her gün okumalısınız.

 7. Murid Murid

  Azeri kardeşim bir Aĺım Allah dostu bul yani naksibendi tarikatina intisap et Sofi ol

 8. bayram bayram

  youtubeden rukye ayetlerini dinleyin büyü sihir cin musallatlarina karşı dinleyin birşey kalmaz fakat düzelene kadar hergün dinlemeniz gerekmekte bazi insanlar cok kısa sürede düzelir bazilari biraz zaman alir. inanarak dinleyin vesvese verebilrler dinlerken aldirmayin biraz sıkılırsanız sabredin gecer.

 9. kemal kemal

  sofi nedir la sapıkmısınız allah ve peygamberi var

 10. lale guler lale guler

  .Sad:41_Muminun 97 ve 98.ayetler ve Sad 7, ayet hergun cok sayida cok etkili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.