İçeriğe geç

Her Sabah Okunması Gereken Dua

her saHer Sabah Okunması Gereken Dua

 

Türkçe Okunuşu:

Allahumme tasaddak aleyye bi tulil umri ve sıhhatil bedeni ve selametissadri ve hüsnil afiyeti ve sa’atirrızki, vel emni vel feraği vennecati an eydizzalemeti, vel vecaheti minennasi vel fehmi fil-ulumi vel-mearifi vel-Kur’ani, ve bekail imani ve halavetil imani vel afiyetişşamileti li cemi’i ahvali ve bit’tibai nebiyyike Muhammedin aleyhisselatü vesselam, vessebati ala dinihi ila yevmil kıyameti bi rahmetike ya Erhamerrahimin.

Türkçe Anlamı:

Allah’ım, ömrümün uzunluğunu,vücudumun sağlığını,gönlümün genişliğini sağla;bana uzun ömür,sağlam vücut ve gönül ferahlığı ver. Güzel neşe, bol rızık, emniyet ve huzur ver, ve zalimin elinden halas eyle.
İnsanlara beni sevdir. İlimde,maarifte ve Kur’an’da beni anlayışlı kıl.
İmanımı baki  ve halavetli yap. Bütün hallerimi iyi hallere dönüştür. Peygamberine beni bağlı kıl, salat ve selam O’nun ve O’na tabi olanların üzerine olsun. Kıyamet gününe kadar dininde beni sabit kıl. Rahmetinle duamı kabul eyle Allah’ım. Zira Sen, merhamet edicilerin en merhametlisisin.

Açıklama:

Bu dua sabahları okunur ve buna devam edilirse daha faydalı olur. Bu duanın çok yararlı olduğu tecrübe ile sabit olmuştur.
Kıyamete kadar bu mübarek duanın tesiri bakidir,alimler bunu böyle vasıflamışlardır.

Kategori:Sıkıntıya Karşı Okunacak Dualar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.