İçeriğe geç

Hastalığı Önleme Duası

HastaligiOnlemeDuasi

 

Türkçe Okunuşu:

Bismillâhirrahmanirrahîm:

Allahumme inneke kadîmun ezeliyyun tuzîlul ilele ve kâimun ezeliyyun bi ezeliyyetin ve lâ yezâlü ve hazâ kezâlike yâ kesîrel hayri ve yâ dâimel ma’rûfi, bi rahmetike yâ Erhamerrâhimîn.

Türkçe Anlamı:

“Allah’ım, Sen kadîmsin, ezelîsin. İlletleri kaldıran ve ezeliyetiyle bazan illetleri olduğu yerde bırakan Sensin. Hiç bir şeyi bırakmazsın. Bu, senin için hoştur. Ey hayırları bol, iyilikleri dâim olan, rahmetini isterim. Ey rahmet sahibi olan, Sen merhametlilerin en merhametlisisin.

Açıklama:

Bu duâ hastalık gelmeden sıhhat ve afiyetin nimetini bilmek için okunacaktır. Hastalığı önlemek için, başkası tarafından hastaya 21 defa okunursa biiznillâh şifa bulur. Ancak okuyanın ihlâs üzere okuması ve okunanın da itikat etmesi lâzımdır. Nasıl insan doktora gidip tedbir alıyorsa, müslüman da hastalığa yakalanmadan bu duâya devam ederse, bir nevî tedbir almış oluyor. Çünkü Peygamberimiz “önce tedbir, sonra takdir” demiştir. Tedbir almadan takdire bühtan etmek cinayettir, öyle ise irademizi iyi kullanalım, ona göre Rabbimize sığınalım ve korunalım.

Kategori:Şifa Duaları

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.