İçeriğe geç

Bu Duayı Hasta Okursa Şifa Bulur

Bu Duayı Hasta Okursa Şifa Bulur
Bu Duayı Hasta Okursa Şifa Bulur

Türkçe Okunuşu:

Allahumme sahhi cismî vektüb fîssuedâi ismi ve cennibnî fi kulûbissâlihîne. Ve azzimnî fi uyûnissâlihîne vasrif annî şerrazzâlimîne ve keydel münâfikîne birahmetike ya erhamerrâhimîne. Ve sallallahu alâ hayrı halkihi Muhammedin ve âlihi ve ashabihi ecmaîn.

Türkçe Anlamı:

“Allah’ım, cismimi sağlam kıl, ismimi iyiler defterine yaz, iyilerin kalblerine beni sevdir. Salihlerin gözlerinde beni büyüt, zalimlerin şerrinden beni koru ve münafıkların hilesinden beni uzak kıl. Rahmetinle beni esirge ey Erhamerrahimîn olan Allah’ım. Allah’ın rahmeti mahlukatın hayırlısı olan Muhammed Mustafa’nın ve O’nun âl ve ashabının ve bütününün üzerine olsun.”

Açıklama:

Bu duâda çok önemli istekler vardır. Meselâ: önce vücut sağlığı, saniyen ismimizin iyiler defterine yazılmasını dilememiz, salihler gönüllerine girmemiz ve onlar tarafından sevilmemizi istememiz ve Hâlik-ı Zülcelâle yalvarmamız, zâlimlerin ve münafıkların zulüm ve hilelerinden korunmamız için duâ etmemiz ve Allah’ın rahmet ve bereketini dilememiz gibi önemli hususları bu duâ ile istemiş oluyoruz. Ne mutlu bize ki böyle mübarek duâlar bahşedildi.

Kategori:Şifa Duaları

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.