İçeriğe geç

Yasin suresinin faziletleri

Yasin suresinin faziletleri

  • Bir kimse 41 defa Yasin Suresi okunursa, hacetleri, duaları kabul olur.
  • Sabah namazından sonra,tam bir ihlas ve istekle yasin suresi okunursa, o gün akşama kadar, tüm belalardan, sıkıntılardan korunur.
  • Akşam namazından sonra Yasin suresi okunursa,sabaha kadar  Allahın izini ile, tüm şerler ani gelecek tüm bela ve sıkıntılardan korunur.
  • Kime bir haksızlık dokunursa Yasin suresini okudukdan sonra, aşagıdaki şekilde,üç veya 7 deya okunur.Allahın izini ile bu durumdan kurtulur.
  • Bismillahirrahmanirrahmanirrahiym.Bismillahillezi la ilahe illa hüvel hayyül kayyum.Bismillahillezi la ilahe İlla hüve zül celali vel ikram.Bismillahillezi la yedurru measmihi şey’ün fil erdi ve la fis sema’i, ve hüvessemiy’ul aliym.Allahümme inni euzü bike min şerri.(Burada kötülüğü dokunan kişinin adı söylenir.)
  • Ruhi hastalığı olan kimse,üç gün boyunca,yüzer defa ” Selamün kavlen min rabbir rahiym.”ayeti kerimesini okur,yada yakını tarafından içilecek suya okunur ve içmesi sağlanır.

Yasin suresi ile ilgili hadisi şerif

Hadis Metni: Yasini okuyunuz. Onda on bereket vardır: Aç okursa, doyar. Çıplak okursa giyinir. Bekâr okursa, evlenir. Korkan okursa, emin olur. Mahzun okursa, ferahlar. Misafir okursa, seferde yardım görür. Kayıb bulunur ve Hasta okursa, şifa bulur. Ölü üzerine okunursa azabı hafifler. Susayan okursa, suya kavuşur. (Yani hangi hacet için okunursa o hasıl olur. )

Ramuz el e-hadis, 79. sayfa, 4. hadis

Kategori:Hacet DualarıSurelerin Faziletleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.