İçeriğe geç

Mucib İsmi Şerifi ve Faydaları

Yâ Mucib İsmi Şerifi ve Faydaları

Esmaül Hüsnanın her biri ayrı bir ihtiyacımızı gideren mücizevi zikirlerdir.

Bu ismin manası duaları kabul edendir. cenab-Hak, canlı cansız, dilli-dilsiz akıl ve şuur sahibi veya buna kabiliyeti olmayan bütün mahlukatın istek ve ihtiyaçlarını onlardan daha iyi bilir ve görür. Kullardan biri ister hal diliyle, ister konuşma dili ile bir istek ve ihtiyacını arz edip istekte bulunursa, kulunun duasını işitir ve isteğine cevap verir. Ancak hemen herkes tarafından aceleci bir tutum neticesi “dua ettim ama kabul olmadı” şeklindeki itirazı, doğru bir itiraz değildir. Çünkü kabul etmek ayrı, cevap vermek ayrıdır.

Allah(c.c) duaların hepsini kabul eder ama işleme koymayabilir. İşleme koydukları hem kabul edip, hemde cevap verdikleridir. Ama duasını duyup kabul ettiği halde bazen işleme koymaz, çünkü bu kulun aleyhine de olabilir.

Esmaül Hüsna (Allahın güzel isimleri) ile dua edilmesi de duaların kabulüne ve işleme konulmasına ayrıca bir vesiledir.
Yüce Allah şöyle buyuruyor ”en güzel isimler Allah’ın dır; O’na onlarla dua edin”. onun için “mücib” ismi ile duaların kabulü makbuldür.

Bu ismin zikri(55) dir. Zikir saati müşteri günü perşembe deniliyor ebced değerine göre.
saatinde gereği gibi zikreden kimse Yüce Allah’dan ne dilerse olur. Ulaşmak istediği şey haram yada günah olmadığı takdirde isteğine kavuşur.

Her gün (60) defa zikredenin duaları kabul olur ve Allah’ın himayesinde olur.

Dargın olan eşler veya herhangi bir sebeble araları bozulan yada yeni eş dost edinmek isteyen, o kimsenin kalbini kazanmak için, o kişiyi hayal ederek,yada resmine bakarak ve onda yoğunlaşarak(3025) defa ”Ya Mücib” ismini okusa arkasından o kişinin Annesinin ismini söyleyerek, “Allah’ım bu kimsenin sevgisini bana kısmet et, kalbini bana bağla” diye dua etse, isteği meşru ve helal olduğu müddetçe duası kabul olur ve istediği şeyi elde eder.

Kategori:Esmaül Hüsna

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.