KABUL OLUNACAK DUALAR

Hep birlikte salavat okuyoruz, tıkla sende katıl

Duanın Özelliği Bakımından Kabulüne Sebep Olması:

Hz. Enes (r.a.) anlatıyor:

Bir gün Resûlullah (s.a.v.) ile beraber bulunuyordum. Bir kimse:

(Yâ Bedî’assemâvati yâ Hayyu yâ Kayyûmu, innenî es ‘elüke.) diye dua etti. Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Bu adam nasıl bir isimle duâ etti. Nefsim yed-i kudretinde olan Allah ‘a yemin ederim ki, bu isimle yapılan duâya Allah icabet eder, onu reddetmez.”

Yine Hz. Enes anlatıyor: Bir zaman ben Peygamber (s.a.v.) ile beraber idim. Bir adam ayakta namaz kılıyordu. Namazını kılınca, şu duayı okudu:

(Allâhumme innî es’elüke bienne leke ‘l-hamdu lâ ilâhe illâ entel Hannânül Mennân, yâ Bedî’assemâvati vel-ardı yâ Zelcelâli vel-ikram. Es’elükel cennete ve eûzu bike minennâri.)

“Sana hamdederek, Senden isterim. Senden başka ilâh yoktur, ancak Sen varsın. Sen yerlerin ve göklerin yaratıcısısın. Celâl ve ikram sahibisin. Hay ve Kayyûm sensin.”

Namaz kılan kimse bu duayı yaptı, Resûlullahla beraber ben de onun duâsını işittim. “Allah’a yemin ederim ki, bu adamın bu ismi azamla yaptığı duâ asla reddolunmaz. ” buyurdu.
Yine Peygamberimiz bir kimsenin şu duâyı okuduğunu duydu ve Allah’a yemin ederek: “Mutlaka bu duâ kabul olunacaktır. ” dedi. Duâ şudur:

(Allâhumme innî es’elüke bienne leke’l-hamdu lâ ilâhe illâ entel Hannânül Mennân, yâ Bedî’assemâvati vel-ardı yâ Zelcelâli vel-ikram. Es’elükel cennete ve eûzu bike minennâri.)

“Allah’ım, Senden isterim. Zira hamd Sana lâyıktır, Senin içindir. Senden başka mâbud yoktur, ancak Sen varsın. Çünkü istemeden ve istedikten sonra veren Sensin. Sen celâl ve ikram sahibisin. Senden cenneti ister ve cehennemden korunmamı dilerim.”

Resûlullah: “Bu duâ ile istenilen hususu Cenab-ı Hak verecektir. ” buyurmuştur. Vermemesine imkân yoktur. Hz. İbni Abbas, bu hususu kesinlikle bildiriyor ve bu duâyı yapan insanın mahrum edilmeyeceğini yeminle haber veriyor.

Hz. Âişe anlatıyor: “Kul dört defa yâ Rabbî diye Hakka sığınırsa, Allah onun duâsını kabul eder, onu mahrum bırakmaz.”

Taberânî’nin kitabında İbni Ömer (r.a.) hazretleri şöyle anlatıyor: Bir gün Resûlullah Efendimiz bir ikindi namazını kılarken, önünden bir köpek geçmişti. Sa’d bin Ebî Vakkas şu duâyı yaptı:

(Sübhaneke lâ ilâhe illâ ente yâ zelcelâli vel-ikram, ehlik hâzel kelbe kable en yaktaa alâ nebiyyike salâtuhu.)

“Seni noksan sıfatlardan uzak, kemal sıfatlarla mevsuf kılarım. Senden başka ilâh yoktur, ancak Sen varsın. Celâl ve ikram sahibi, Sensin. Peygamberinin namazını kesmeden şu köpeği öldür, Allah’ım.”

İbni Ömer diyor ki: Resûlullah namazını bitirmeden köpek öldü ve Peygamberimiz: “Ey Sa’d, sen öyle kelimelerle duâ ettin ki, sen bununla yer ile gök arasındaki mahlukat için bedduâ etseydin, onlar da ölürdü.” buyurdu.

Hz. Semre diyor ki: Ben Ebu Bekir’den ve İbn Ömer’den defalarca duydum ki, Peygamberimiz buyurdu: “Şu duâyı kim okursa, Allah’tan ne isterse, mutlaka Allah ona istediğini verir:

(Allahumme ente halaktenî ve ente tehdinî ve ente tut’imuni ve ente tüskinî ve ente tümîtünî ve ente tuhyinî.)

‘Allah’ım, Sen beni halkettin ve beni hidâyet ettin, beni Sen yedirir ve içirirsin ve beni Sen öldürür ve diriltirsin.’

Semre hazretleri diyor ki: “Cenab-ı Hak, Musa Aleyhisselâm’a bu duâyı öğretti. Hz. Musa günde yedi defa bu kelimelerle duâ ederdi ve Allah’tan ne dilerse Mevlâ ona verirdi.”

Anlaşılıyor ki, bu duânın ehemmiyeti çok büyüktür. Ulu Allah herşeye kadirdir. Dilediğine az yalvarmakla çok şeyler verir, dilediğine de çok yalvarmakla az bir şeyler verir. Çünkü mülk O’nun, servet O’nundur.

Hz. Enes (r.a.) anlatıyor: Bir gün Peygamberle beraber bir yere gidiyorduk. Yolda bir kimse “Ya Erhamerrahimîn”diyordu. Resûlullah Efendimiz ona: “İste, Cenab-ı Hak sana teveccüh etti.” buyurdu.

Anlaşılıyor ki, “Ey esirgeyenlerin en esirgeyicisi ve merhametlisi” demek suretiyle yapılan duâ çok tesirlidir. Hz.Enes’in bu husustaki şehadeti çok yerinde bir ikazdır. Bizler de devamlı olarak Allah’ın rahmetine ve mağfiretine sığınalım. Kurtuluşumuz ancak böyle mümkün olabilecektir.

Hz. Ali radiyallahu anh hazretleri bir kimseye şöyle söyledi: “Resulullah’ın bana öğrettiği duâyı sana öğreteyim mi? Eğer kaf dağı kadar borcun var ise bu duâ sayesinde borcunu ödersin.” Duâ şudur:

(Allahummekfinî bi halâlike an haramike ve ağninî bi fadlike ammen sivâke.)

“Allah’ım, helâlınla beni kandır, haramından beni uzaklaştır. Fazlınla beni zengin kıl ve Senden başkasına beni muhtaç ettirme. ”

Hz. Musa bu duâyı yapmıştı. Mevlâ onu ummadığı taraftan zengin etmişti. Hz. Ali’nin bu duâsı bir çok insanları borçtan ve sıkıntıdan kurtardı. İnsan, yeter ki bir şeye inansın, inandıktan sonra istediği şey Allah’ın izniyle husule gelir.

Yâkub Aleyhisselâm devamlı olarak oğluna ağlayınca, Cenabı Hak ona şu duâyı yapmasını Cebrail tarafından bildirdi:

(Yâ zel ma’rûfillezî lâ yenkatı’u ebeden velâ yuhsîhi gayruke.)

“Ey bilinen ve kimsenin ümidini kesmeyen, Senden başka vermeye gücü yeten olmayan Allah.”

Rivayetlere göre Hz. Yâkub bu duâyı akşam okumağa başladı, sabaha yakın müjdeci Yûsuf’un gömleğini getirdi ve ona müjdeledi. Nitekim Yâkub Aleyhisselâm müteessir idi, o esnada Cebrail geldi: “Sana bir müessir duâ öğreteyim mi?” dedi. Yâkub Aleyhisselâm da: “Buyur, öğret” dedi. İşte Cibril-i Emin bu duâyı ona okudu ve sabaha yakın arzusuna kavuştu.

İbnü’l Musib anlatıyor: “Ben bir ara çok sıkılmıştım, ne yapacağımı bilemiyordum. Bu üzüntümle birlikte Harem-i Şerif’e girdim. Bir ara çakıl taşlarında kıpırdama gördüm, baktım kimse yok. Arkasından bir ses duydum: ‘Sen üzüntülü olduğun için şu duâyı yapta kurtul’ denildi. Duâyı yaptım, hemen o sıkıntıdan kurtuldum.” Duâ şudur:

(Allahumme innî es ‘elüke feinneke lenâ mâ leke ve inneke alâ külli şey’in kadîr. Faktedir ve inneke ma teşâu fi emrin )

Kaynak Kitap: Mecmuatul Ahzab (Büyük Dua Kitabı) // Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi

Rızık Duası ve benzeri rızık dualarını sitemizde bulabilirsiniz.

198 Comments

 1. Haşim Yıldız

  Arkadaşlar çok büyük bir sıkıntım var nolur benim içinde dua edin allah tez zamanda inşallah aydınlığa çıkartır hepimizi. Allah razı olsun

  Reply
  1. Zeynep

   Insallah Allah üzüntülerimizi giderir, istediklerimizi verir de kurtuluruz.
   Ya Erhamerrahimin kimin ne derdi varsa gider, kimin ne istegi varsa da ver.
   Sen büyüksün Rabbim, Hay ve Kayyumsun, her seye kadirsin istedigine verirsin,
   bizim de duamizi kabul eyle.
   “Seni noksan sıfatlardan uzak, kemal sıfatlarla mevsuf kılarım. Senden başka ilâh yoktur, ancak Sen varsın. Celâl ve ikram sahibi, Sensin. Basarili olmami ve her derde gögüs gerebilmemi nasip et. ”
   Cehennem azabindan koru Allahim. Affet ya Rahman ve Rahim olan Allahim.

   Reply
   1. özge

    AMİN

    Reply
   2. sidar

    denin dediğin gibi allah hepimizin yardımcısı olsun allahım sen büyüksün yarabbim sen kadirsi hayu kayyumsun allahım sen bize yardımcı ol… allahım kimin ne duası varsa sen kabul et yarabim sana sığınırım….!

    Reply
  2. kemal

   RABBİM İNŞALLAH YARDIMCIN OLSUN SENDE BİZLERE DUA ET

   Reply
  3. Hayrettin

   Selamin aleykum arkadaslar sizden oglum kaya icin strazbourg houtepierre diye hastanede yatan oglum kaya icin dua larini eksik etmeyim insalllah oglum tez zamanda kalkar vede aramiza geri doner insallah Butun Hz peygamberi mizin dualari ustunde olur

   Reply
   1. hamza

    oğlunun şifası niyetiyle salevat ve fatiha okuyorum.tabii ki müminler kardeştir. kardeş olarak tüm hayırlı dualarımız kabul olsun…

    Reply
  4. Kbr

   Allah inşallah tez zamanda seni aydınlığa kavuşturur.amin

   Reply
  5. Sibirya Alex

   Bak kardeşim benimde çok büyük bir isteğim ve bu istekten doğan içimde olan bir sıkıntım var . Bende sürekli boş vaktimde bolca dua edip bazen dilek namazı kılıyorum . Allah tüm isteklerimizin kötü olmadıkça cevabını versin AMİN !!! Lütfen bana da dua edin kardeşlerim TÜM MÜMİNLERİN DUALARI KABUL OLSUN !!! Adımdan istediğim gibi hayvanım için bişey istiyorum . O gelsin Allah kabul etsin

   Reply
  6. şahin cerit

   ALLAH RAHMETİYLE SANA GENİŞLİK VERSİN İŞLERİNİ RAST GETİRİP KOLAYLAŞTIRSIN

   Reply
  7. Kemal

   Ben hastayim .ben isterim ki bir duva herkezden 11 senedir cocugum olmuyor neden diye hep sorarim haykirsam sesim cikmicak anlatsam antamicagim bi hastalin icindeyim allah rizasi icin

   Reply
 2. hadin

  Allah bütün sikintilarımızı yok etsin

  Reply
  1. kemal

   AMİN CÜMLEMİZİN

   Reply
 3. mehmet

  kardeşler bana dua edin allah aşkına cok sıkıntılıyım amin

  Reply
  1. admin (Post author)

   Allah teala yar ve yardımcınız olsun. İşlerinizi hayırla neticelendirsin.

   Reply
  2. kemal

   RABBİM İNŞALLAH YARDIMCIN OLSUN

   Reply
 4. yaşar gümüş

  bu duaları bilgileri paylaşan kardeşlerimden ALLAH razı olsun herkesin sıkıntısını YARATAN tez elden geçirir inşallah.

  Reply
  1. zeynep öykü

   allah yardımcımız olsun

   Reply
   1. özge

    AMİNN

    Reply
 5. metin

  arkadaşlar banada dua edin borçluyum dualarınızı bekliyorum inşallah hayırlı günler

  Reply
  1. admin (Post author)

   Allah teala borcunuzu en kısa zamanda, yüzünüzün akıyla ve her iki tarafında memnun olacağı şekilde ödemeyi nasip eylesin. amin.

   Reply
 6. zeynep öykü

  Allah nasipederse bayramdan sonra sevdiğim beni issstemeye gelcek babamın bi sıkıntı bi zorluk çıkarmasını istemiyorum dua edermisiniz bana kardeşlerim

  Reply
  1. admin (Post author)

   Bu evlilik hakkınızda hayırlı ise Allah-u teala en kolay şekilde nasip eylesin. Sizi ve ailenizi razı kılsın ve işinizi kolaylaştırsın. amin.

   Reply
  2. ercan

   allah dualarını kabul etsın kardeşim allah her zaman buyuktur

   Reply
 7. kazım

  Selamun Aleyküm arkadaşlar benimde çok büyük sıkıntılarım var banada dua edin dualarınızı esirgemeyin Allah-u Teala hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Amin

  Reply
  1. admin (Post author)

   Allah yardımcınız olsun, işlerinizi hayırla neticelendirsin. İşlerinizin akıbetinden sizi ve diğerlerini memnun eylesin.

   Reply
  2. Kbr

   Allah inşallah tez zamanda bütün sıkıntılarını giderir. Amin..

   Reply
 8. gülay

  bende dua istiyorum hepinizden lütfennnnnnnn

  Reply
  1. admin (Post author)

   Hasbunallah ve ni’mel vekil.

   Reply
  2. Admin

   Bende hepinizden dua istiyorum arkadaşlar lütfen dua edin bende sizin için eldiven

   Reply
 9. Bahar

  Arkadaslar cok dardayım lütfen dua edin Rabbim dualarımı kabul eylesin.

  Reply
  1. admin (Post author)

   Allah yardımcınız olsun. Darlıktan genişliğe, sıkıntıdan ferahlığa çıkarsın. Nefislerimizi mutmainne makamına çıkarsın. Dualarımızı gönülden ve samimi yapmayı nasip eylesin. amin.

   Reply
 10. zafer

  ALLAH RAZI OLSUN

  Reply
 11. Güliz

  Arkadaşlar sıkıntıdayım hacet namazı kılacağım ama duayı ezberleyemedim. Lütfen benim dualarımın kabulü için de dua edin. Benim dertlerim için de dua edin. Cümlemizin sıkıntılarını gidersin yüce Allah’ım.

  Reply
  1. ercan

   allah ınşallah tez zamanda ögrenırsın allah yardımcın olsun

   Reply
  2. şennur

   Banada dua edrmisiniz allh rızası içn okadar dua okuyorum kabul olmuyr tşimddn tşkr edrm

   Reply
  3. Kübra

   Allah tez zamanda dualarını kabul etsin.amin

   Reply
 12. admin (Post author)

  Allah celle celaluh dertlerinizi ortadan kaldırsın. Samimi ve ihlas sahibi bir kul olmayı nasip eylesin. amin.

  Reply
 13. Dılek

  Birden cok derdim var omuzlarim da yüküm ağır banada dualarınız da yer verin

  Reply
 14. seyhan

  Bilirim ki Rabbim yapabileceğimiz şeyi nasiip eder ama yine de 2 Aralıkta sınav sonucum açıklanacak lütfen bana da dua gönderir misiniz…

  Reply
 15. rıdvan zafer

  benim derdim hakkaten büyük artık neredeyse intiharın eşigindeyim elime silah alıp soygun yapacak biride degilim en basiti kafama bir tane sıkıp kurtulmak geliyor içimden lakin günah can benim degil resmen iş adamları tarafından borsada soyuldum kimsede çıkıp dur demiyor dua edin diycem ama hangi dua beni kurtarır bilmem inançlarım git gide zayıflıyor artık kırmak üzereyim sizin anlıycagınız.

  Reply
  1. admin (Post author)

   Dua mü’minin silahıdır, diyor peygamber efendimiz. Sabredin, zira Allah hiçbir kula kaldıramayacağı yükü yüklemez. Yaptığınız işleri ölçün ve tartın, nerede yanlış yaptığınızı bulmaya çalışın. Yaptıklarınızı Kuran-ı Kerime ve Sünnete göre değerlendirin, gerekirse ehil bir hoca efendi ile bizzat konuşun.

   Netice olarak samimi ve gönülden bir tevbe ile her ne durumda olursanız olun Allah’a dayanın, yalnız başınıza, özellikle gece vakitleri herkesin uyuduğu bir zamanda siz Allah-u teala ile başbaşa kalın ve içinizi dökün, en samimi dostunuza anlatıyormuş gibi anlatın ve sadece ondan yardım isteyin.

   Allah yardımcınız olsun.

   Reply
   1. Mahsun Erzen

    Benimde çok sevdiğim bi kız arkadaşım var onun için herşey yaptım hiçbir şekilde eksik etmedim canımı alsınlar derim yinede o mutlu olsun diye uğraştim ama ara ara tartışıyoduk buda iyice bunaldı bundan ve o kadar sene yan yanayken şimdi ara verdi yalnız kalmak istiyorum deyip duruyo fakat biz hep şükür ettik mutluyuz diye ben onunla tekrar yanyana gelmek istiyorum eskisi gibi olmak istiyorum arkadaşlar lütfen benim için de dua eder misiniz hayırlısıyla gelmesi için çünkü hergün namaz kılıp dua ediyorum ağlaya ağlaya tutamıyorum kendimi Allah’a şükür etmek istiyorum geldiği için hergün şükür namazı kılmak istiyorum bana pişman oldum seni özledim geldim sana desin diye hergün dua ettim inşaallah güzel olucak bana geri gelicek dedim çünkü söz veriyorum gelicem sende söz ver bana kendine iyi bak ben gelicem buna dayanarak dedi söz namustur çünkü bir kez söylenir ömür boyu bile olsa tutar ben çok boşlukta kaldım Allah rızası için benjm için de dua edin dertlerim bitsin artık onunla birlikte mutlu olmak istiyorum başka bişey istemiyorum Hayyum ve kayyum olan Rabbime yalvariyorum dualarımı kabul etsin inşallah

    Reply
    1. Yasemin

     Amin cumlemizin duaları kabul olsun

     Reply
 16. meltem

  ALLAH(c.c.) hepimizin yar ve yardımcısı olsun İNŞALLAH

  Reply
 17. HHATİCE

  NE OLUR BENİM İÇİN DE DUA EDİN.HAMİLEYİM.EŞİM GİL 4 ERKEKLER.BENİM DE İLK BEBEĞİM ERKEKTİ.ŞİMDİ İKİNCİYE HAMİLEYİM.KIZ OLMASINI ÇOK İSTİYORLAR ÜSTÜMDE ÇOK BASKI VAR.BENDE ALLAHIM HAYIRLISINDAN SAĞLIKLI SIHHATLİ BANADA BİR KIZ EVLAT VER DİYE DUA EDİYORUM .NE OLUR BENİM İÇİN DE DUA EDİN.ALLAH RIZASI İÇİN..

  Reply
  1. admin (Post author)

   Allah-u teala gönlünüzdekinin hayırlısını versin. Erkek veya Kız, bu Allah’ın takdiridir. Hayırlı ve salih bir evlat olur inşallah.

   Görelim mevla neyler,
   neylerse güzel eyler.

   Reply
  2. zeyneb

   Bak kardeş bence sen çocuğun kız olması için değil etraftaki baskıdan kurtulmak için dua et emin ol bu basludan kurtulman içib dua edeceğim. ..

   Reply
  3. kemal

   RABBİM SAĞSAĞLİM DOĞMASINI VE HAYIRLI Bİ EVLAT OLMASINI NASİP ETSİN İNŞALLAH KARDEŞİM.

   Reply
 18. ibrahim

  sayfa hazırlığını yapan admın kardeşimize cani gönülden tskler. Ve burda bulunan tüm kardeşlerimizede dilerim ki allahın rızası için tüm isteklerinize kavuşursunuz. . . Benimde sıkıntılarım çok . . Hem evlilik hazırlıkları için ev araba alayım derken borç altı oldum çoğunu ödedim bi 15bın kadar borçlarım var. Bi hastanelik problemim var. Ve yaklaşık 4 yıllık sevdiğım sevgiliden yana terk edildim. . Ben nerde ne yanlış yaptım kurban olduğum allahıma nerde ne yaptım bilemiyorum. Fakat sürekli derdimi dualara döküp en azından sevdiğim insan gelsın onu cennetin en derin köşelerine götüreyim diye çırpınıyorum allahın rızası üzerine onu hep hayırlı olmasını diliyorum fakat yok olmuyor artık 3 ay oldu Hayatım karanlık gibi sizlerın dualarıniza ihtiyacım var arkadaşlar. Arkadaştan gelen dua bi melekten gelen dua kadar etkili ve burda herkese benden bol bol dualar sizde bana edin lütfen . . Allahım tüm sıkıntısı olan kullarına yardım etsin inşalla kimse çaresiz dertsiz kalmasın. . AMIN

  Reply
  1. Funda

   Âmin kardeşim Allah gönnüle göre versin

   Reply
  2. Kübra

   Allah gönlüne ferahlık versin.amin

   Reply
 19. MURAT

  KARDEŞLERİM ÇOK ZOR DURUMDAYIM VE HEPİNİZİN DUALARINA İHTİYACIM VAR.LÜTFEN ŞARTLARDAN DOLAYI MADDİ OLARAK ÇOK SIKINTIM VAR VAR KARDEŞLERİM BİRBİRİMİZE MADDİ MANEVİ DESTEK OLMAK İÇİN GIYABIMIZDA DUA EDELİM.ALLAH HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.LÜTFEN ÇOK ZORDAYIM DUALARINIZI BEKLERİM

  Reply
 20. zeyneb

  Ya benim şuan çok istediğim iki isteğim var .Bunların kabul olması için ne yapmalıyım? Nasıl dua etmeliyim? Gerçekten şuan bu iki isteğim gerçekleşmediği için çok sıkıntı çekiyorum. Artık fazla dayanacak gücüm yok.lütfen ret olunmaz bir dua önerin…..

  Reply
 21. zeyneb

  Ya benim şuan çok istediğim iki isteğim var. Bunlar öyle ufak istekler değil. Bu isteklerimin gerçekleşmesi için ne yapmalıyım? Nasıl dua etmeliyim? Gerçekten şuan bu iki isteğim gerçekleşmediği için çok sıkıntı çekiyorum. Artık fazla dayanacak gücüm yok. Bu yüzden ret olunmaz bir dua önerin lütfennn…gerçekten çok sıkıntılı günler yaşıyorum . Mehmet kızı Zeyneb Tetik için dua edin bende inanın hepinize ettim.lütfen benim için dua edin vw ve bildiğiniz tecrübe edilmiş dua ları benimle paylaşın. ..Allah dualarınızı hayırlısıyla kabul eder İnşallah. ..

  Reply
 22. zeyneb

  Dua ve Allah arasında bir perde vardır. Bu perdeyi kaldırmak için dualarımızın başında ve sonunda Salavat getirmeliyiz.Ben burada yazan duaların hepsini başına ve sonuna Salavat getirerek yaptım. İnşallah Allaj kabul ve icabet eder…

  Reply
 23. zeyneb

  Allah bu duaları okuyan her müslümanın duasını tez vakitte hayırlısıyla kabul ve icabet eder İnşallah

  Reply
 24. Mustafa

  Arkadaşlar Banada Dua Edin. Okulda Hergün Dövüyolar. Allah hepinizin duasını kabul etsin.

  Reply
 25. Funda

  Yaradanın herkesin gönnüle göre verdin yaradanım iyi yoldan şaşırtmasın sıkıntıya dara sokmasın çeytanın şehrinden korusun cümlemizi içinde benide korusun Allah yardımçınız olsun kardeşlerim

  Reply
 26. Fatmagül

  Selamun aleykum
  ALLAH yar ve yardimcimiz olsun cumlemizin
  Arkadaslarim arkamdan kuyumu kazmis bende dusmusum 5 yil sonra ogrendim ama yine canimi yaktiktan sonra soylediler nefret bile edemiyorum ama yuregimde oyle bir agirlik var ki kaldirmakta zorlaniyorum. Saadetim icin dua edin lutfen…

  Reply
 27. aysegul

  Benimde bütün arkadaşlarım evlendi benimde gorustugum 4-yildir olan bir iliskim var bende hayırlı ise onunla evlenmek istiyorum benimde dua edermisiniz.allah’u teâlâ yar ve yardimcimiz olsun

  Reply
  1. sami

   Zaman ve sabir allaha duaet yeter

   Reply
 28. Gökhan

  Herkese iyi geceler allahım(c.c) inşallah bu kutlu doğum haftası hatrına can muhammeedin duası ve hatrına tüm müslüman kardeşlerimin dualarını kabul etsin benim de bir sıkıntım var sevdiğim kızla evlenmek istiyoruz fakat bir sorun var umutla sabırla evleneceğimize inanıyorum yüce allahım içime o ferahlığı vermiş ve bende bu siteyi gördüm dualarınızı ve yorumlarınızı hepsini okudum tek tek amin dedim tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle inşallah yüce allahımıza layık oluruz rahman ve rahim allahım hepimize yardımcı olsun bu sitenin admininede müteşekirrim allah hepimizden razı olsun herkese iyi geceler.

  Reply
 29. selma

  bana dua edin ltf ruhi bunalım geçiriyorum

  Reply
 30. başak

  merhabalar.. bende yıllardır dua ettıgım ve artık ne yapacagımı bılemedgım bı konu var hergun dua edıyorum hatta her dakıka elımden gelen herseyı yaptım cok caresızım sıkıntıdayım gun gectıkce sıkıntım dahada artıyor.gönlumdekı seyın hayırla sonuclanmasını ıstıorum. ne yapabılırım:(

  Reply
 31. suat

  Bu yaşıma kadar hayal kurduğum ve sadece o işi yapmak istediğim iş için bi abimize bana yardımcı olması için konuştum.
  Bana bugün konuşup sana haber vereceğim dedi.
  Şuan heyecanla ondan bir haber bekliyorum.

  Olursa evlenmekten kurtulacağım en azından sevdiğim biri ile evleneceğim.

  Bunun için tüm Müslüman kardeşlerimden bana dua etmelerini şimdiden Allah c.c bin kere onlardan razı olsun.
  Rabbim hepinizin gönlüne göre vermesini cenabı haktan niyaz ediyorum.
  ALLAHIM ZORDA OLAN TÜM MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİ HUZURA KAVUŞMALARINI NASİP EYLER İNŞALLAH.AMİNNN
  ALLAHA EMANET OLUN.

  Reply
 32. sami

  Sellamun alleykum arkadaslar ben hoca olmak istiyorum bana yardim edermisiniz

  Reply
 33. serhat

  Burada dua isteyen tum insanlarin dualari kabul olur insaallah. Arkadaslar benimde herkes gibi dertlerim var. Allah rizasi icin bana da bir dua ederseniz Allah yardimcimiz olsun.

  Reply
 34. funda

  benim içinde dua edin nolur en güzel hediye duadır Allah razı olsun

  Reply
 35. adalet

  Selamun aleykum kardeslerim banada dua edin benim de sikintilarim var allah hepinizden razi olsun

  Reply
 36. adalet

  Selam kardeslerim Allahim herkesin dualarini kabul etsin sikintidan kurtulma duasi bilen varmi bana yardimci olurmusunuz dua isdiyorum banada dua edin allah hepinizden razi olsun

  Reply
 37. mehtapkütük

  benimdeevsıkıntımvarinşallahduaedersinizdeevimolurallahımherkesinsıkıntısınıgideririnşallah

  Reply
 38. sami

  Ben evlenmek istiyoru hangi duayî okuyum

  Reply
 39. fatoş

  Arkadaşlar bana da dua edin hayırlı dualarımın kabul olması için içinde bulundugum hüzünden Rabbim kurtarsın

  Reply
 40. Harun Doğan

  Darda kalan tüm kardeşlerimin dualarını bugünün yüzüsuyu hürmetine YÜCE RABBİM kabulbuyurur inşallah Amin

  Reply
 41. ummman34

  Nolur nolur nolur yalvariyorum bana dua edin çok ihtiyacim var arafta kaldim resmen

  Reply
 42. kadir zor

  tüm mümin kardeşlerim ben sınava girdim ve çok gitmek istediğğim bir okul var ve onun için dua ettim sizde bana dua edin allahj sizlerin tüm sıkıntı ve dertleriniszi yok eylesin ve herşeyi gönlünü<ze göre versin işallah istediğim okula giderim… ALLAH büyük ben inanıyorum ki buradakşi dularımı okudum ve kabul olacağına inanıyorum … inşallah ALLAH bneim yüzümü kara çıkarmaz… herkez gibi benimde yüzümü güldürür …

  AMİN …

  Reply
 43. NEVRİYE

  10 yıldır öğretmenlik için çalışıyorum. ama bir türlü atanamadım. Allah aşkına gönlü güzel insanlar benim için duada bulunur musunuz? benim için dua edin ne olur gönülden! eden olursa Allah Razı olsun Allah’ın selamı üzerinize olsun. Rabbim kimseyi darda zorda bırakmasın. (AMİN)

  Reply
 44. Çare

  Maddi sıkıntılarınızı dert etmeyın ölüm var ve çaresizlik en büyük dert arkadaslar annemden başka kimsem yok ve kanser hastası neolur dualarınızı esirgemeyin kimin duasının kabul olacagı belli olmaz hergun korkuyla yasıyorum

  Reply
  1. Filiz

   Insan darda kalinca uzatilacak bir el. yurek ve dua ister. yuce rabbim caresi olmayan dert vermesin. Dertsiz insan yok vede insan insan icindir. Ben hergun sukur diyorum yuce rabbime ve tesekkur ediyorum.En guzel hediyenin saglik oldugunu unutmadan yasiyorum. Lakin bazen gozyaslarim caresiz kalanlara ve sevdiklerim icin akiyor. Eyyy yuce mevlam ne olur derdi verende sen dermani verende. Butun caresiz insanlarin dualarini kabul et.. Ruyalarima giren sensin bana yol gosteren yine sensin. Lutfen bu duami kabul et.. Ozelliklede yuregi temiz ve sevgi dolu olan insanlarin dualarini kabul et lutfen….

   Reply
 45. elifsu

  a (uyuyamama) hastalığına yardım eder değil mi

  Reply
 46. Ceren

  Allahım hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepiniZe dua ettim kardeşlerim sizlerde bana edin lütfen olurmu sevdiğim insanla evlenmek için babamın izni olsun ve hayırlı bir evlilik yapayım allahımın izniyle

  Reply
 47. muharrem

  selamün aleyküm allah herkesin gönlüne göre versin benim düğünüm olacaktı ama bizi ayırdılar bütün arkadaşlardan dua bekliyorum sevdiğime kavuşmak için allah kimseyi sevdiğinden ayırmasın amin

  Reply
 48. müslüm ipekleşen

  allah sizden razı olsun ki bu güzel ve anlamlı sözleri eminim ki içinizden gelerek yorumluyorsunuz.allah(c.c.) dualarınızı kabul etsin.

  Reply
 49. emre aksu

  Arkadaşlar ben bir lise öğrencisiyim liseye daha yeni geçtim ama bi olay yüzünden istediğim okuldan ayrıldım şimdi geri dönmeye çlışıyorum aAllah(c.c.) izin verirse eski okuluma dönecem dualarınızı bekliyorum dua edenlerden ALLAH RAZI OLSUN…

  Reply
 50. aslı kudret

  güzel yapmışsınız saol ama daha içerikli olmalıydı 🙂

  Reply
 51. ali

  arkadaşlar ev aldım çok borcum var lütfen bana dua edin biran önce ödemeyi Allah ban nasip etsin

  Reply
 52. emre

  Bugune denk hiç böyle içim acımadı,dert dertten buyukmus borcla harcla ugrasırken simdide canımın derdine düştüm.drayetli olmaya calısıyorum lakin faydasız.inşallah yuce yaradan hepimizin yardımcısı olur…dualarınızda banada yer verin…allah razı olsun hepimizden…

  Reply
  1. Filiz

   Amin….

   Reply
 53. hafize

  Slmmun aleykum cocugum olmuyor herkesten dua istiyorum rica ederim icten bana dua idin ondan mutlu olamıyorumm habeklicem hayirlısı.

  Reply
 54. Emel

  Biliyorum ki müminin mümin kardeşine ettiği dua daha makbuldur eşim küçücük yavrumla bizi terk etti gitti onun pişman olup yuvasına dönmesi için dualarınızı bekliyorum Allah kimseyi yuvasıyla sınamasın âmin

  Reply
 55. selin

  Bana da dua edin ne olur çok vaktinizi almak istemem sadece dualarınızda Rabbimin gönlüme göre vermesini isteyin yeter Allah aşkına ne olur Allah yardımcınız olsun.

  Reply
 56. fatih

  Bismillahirrahmannirrahim allahim bu sayfada sorunlar ini dertlerini sikintilarini paylaşan bütün kardeşlerinin dertlerine deva hastalarına şifa sikintilaruna edalar eula allahim arsin hatrina Peygamberimiz sav hatrina cemrail mikail İsrafil azrail as hatrina 124 bin peygamberin hatrina allahim büyüklüğünün hatrina duamizi dualarimizi kabul et kabul buyur insaallah

  Reply
  1. selin

   Allah razı olsun Rabbim gönlünüzden geçeni en hayırlısıyla versin inşallah.

   Reply
 57. merve

  Sizden annemin sikintilari icin dua iatiyorum ALLAH RIZASI ICINN..

  Reply
 58. tuğçe

  Arkadaşlar bana dua edin çok istediğim bir okul var o okula girmek istiyorum ALLAH rızası için

  Reply
 59. irfan

  Yüce rabbim herkesin gönülden duasini kabul eylesin.Bütün kullarina adeletini göstersin darligi varligi delaletle güzellikle gecirmeyi nasip eylesin. Benim dualarim kendimden ve sizden, sizin dualarinizida butun kullarindan eksik etmesin.Butun dualarin yerini bulma vesilesiyle AMİN…

  Reply
 60. esra

  26aralikta boşanma durusmam var eşim bi sorunumuz yokken benden ayrılmak istiyor ben boşanmak istemiyorum eşimi seviyorum bitane evladimiz var ne olur dualarinizda banada yer verin çok zor ve çaresiz bir durumdayım Allah rızası için banada dua edin Allah hepimizin yardımcısı olsun

  Reply
 61. SIRRI

  BORCUM VAR ÖDEYEMİYORUM NE OLUR ARKADAŞLAR DUA EDİN DUA NİZA İHTİYACIM VAR

  Reply
 62. doğan

  arkadaşlar yarın konyada okulların tatil edilmesi için dua edin ne olur

  Reply
 63. Gunel

  Nolur nolur benim icin dua edin cok istiyorum Hamileyim doktorlar karnindaki olu bebek ola bilir diyorlar cok korkuyorum…… Dualariniza ihtiyacim var

  Reply
  1. admin (Post author)

   Allah yar ve yardımcınız olsun. Korktuklarınızdan emin eylesin. Sabırlı olun, gönülden ve samimi bir şekilde sadece ona yönelerek dua edin. En büyük gayemizin onun rızasını kazanmak olduğunu unutmayın. Allahu teala size gönül aydınlığı olacak, salih ve saliha evlatlar versin, onlara en güzel şekilde örnek olmayı, peygamber efendimizin ahlakı ile ahlaklanmayı nasip eylesin.

   Reply
 64. fatma

  rabbim hepimizin dualarını hayırlısı ile kabul etsin. hastalıklarımıza şifa versin inş

  Reply
 65. güler

  işallah benim rüyam işallah ve işallah kabul olur yarabbim allahım lütfen rüyam ya da bir düşüncem rüyam hayalim işallah gerçek olur allahım lütfen yardım et yarabbim

  Reply
 66. anonim

  çok sevdiğim bir kimse var Allah nasip ederse onunla evlenmeyi çok isitiyorum Allah için banada dua eder misiniz ?

  Reply
  1. selin

   Aynı durum bende de var Rabbim gönlüne göre versin inşalllaaaaahhhhhh hayırlı Allah yolunda güzel huzurlu bereketli önürlemiz olsun inşallah istediklerimiz sevdiklerimiz yanımız da olsunlar

   Reply
 67. yunus

  ciğerim lime lime, kalbim kapkara, ağzım pis, böyle çaresiz kalmamıştım hiç. ne olur lütfen dua edin bana meleklerde sizin için etsin. gönlümüze göre versin Allah azze ve celle.

  Reply
 68. Ahmet

  Slm Aleyküm Kardesler
  Banada dua edin
  Manevi yandan cok sıkıntılıyım
  Allahım Hepimize yardim etsin

  Reply
 69. selin

  Rabbim içinizden ne geçiyorsa hayırlısıyla versin inşallah benim hayatım burda dua istedikten snra biraz düzene girdi bana dua eden insanların gönüllerinde ne varsa versin Rabbim inşallah hayırsızsa hayra çevirsin inşallah ben hep böyle dua ederim Allah razı olsun dua edenlerimden tabi hala DUA YA İHTİYACIM VAR dualarınız da unutmayın beni olur mu ? 🙂

  Reply
 70. Neslihan

  Rabbim buraya yazan tüm kardeşlerin sıkıntılarını gidersin, dualarını kabul eylesin. Ben de çok dardayım. Benim için de dua edin. Şu mübarek kandil gecesi Rabbim açılan hiçbir eli boş çevirmesin. Affolmadık bir kul, kabul olmadık bir dua kalmasın. AMİN

  Reply
 71. Turkyan

  cok buyuk sikintim var benim ivcinde Dua edermisiniz?

  Reply
 72. Ahmet

  Allah C.C Cümlemizin Dertlerine deva
  Hastalarina Sifa versin.
  Su an hastaligim biraz iyilesti.
  Benim Duami Kabul buyurdu rabbim öyle inaniyorum ve ona Tevekkül ediyorum
  Her zaman Allaha Tevekkül edin.

  Reply
 73. furkan

  banada dua edin çok ihtiyacım var allahta sizin dualarınızı kabul etsin AMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

  Reply
 74. Sevgi

  Esım hıc sebeb yokken boşanmak ıstıyor ama ben ıstemıyorum cunku çok sevıyorum lutfen banada dua edın esımle aramızdakı sorunları gıderebılmemız ıcın dua eden Allah askına çok sıkıntıdayız yardım eden lutfen

  Reply
  1. Kübra

   Allah yardımcın olsun.amin

   Reply
 75. eda

  Allah (c.c.) tüm arkadaşların sıkıntılarını gidersin inşallah. Peygamber efendimiz (S.A.V.) şefaatine bizi nail etsin inşallah. arkadaşlar 4 yıldır atanamıyorum, çok zor durumdayım inşallah bu sefer olur, lütfen bana dua edin.

  Reply
 76. gülay

  Selamın Aleyküm, abilerim, ablalarım ,kardeşlerim benim de sizden ricam var çok sevdiğim herşeye rağmen iyi günümüzde ve kötü günümüzde bile b vazgecemediğim her zaman yanında olduğum bu zor günündede olsa biran olsun yanlız bırkmadığım erkek arkadaşım ceza evinde yatıyor yani temmuzun 7 de ikinci mahkemesine çıkacak allah nasip ederse o yüzden sayfa yöneticisinden ve sizlerden bu mübarek onbir ayın sulatını ramazan ayında hayırlı dualarınızı istiyorum allah rızası için ne olur Peygamberimiz sav hatrina cemrail mikail İsrafil azrail as hatrina 124 bin peygamberin hatrina silsiliye aliye büyüklerin vesile kılarak onların hatrına allahim büyüklüğünün hatrina erkek arkadaşım içinde dualarınızı eksik etmeyin allah rızası için dularını mahrum etmeyin

  Reply
 77. Gökhan

  arkadaslar benim içinde dua edermisiniz. seviyorum aşığım önümüzde aşılması zor engeller var bana dua ile yardımcı olurmusunuz . Allah razı olsun .

  Reply
  1. Kübra

   Allah hayırlısını versin

   Reply
 78. Gulsenay

  S.a arkadaşlar benim sevdiğim bir insan var ama o beni sevmiyor sürekli beni üzüyor ben tam unuturken o beni gelip burda arkadaşlarıma çevreme soruyor Eylül gibi evleneceğini söyledi ve yemin etti. Ben çok üzüldüm ve ağladım ne olursunuz bana dua edin hayırlısıyla olacaksa evlenmek istiyorum bu kişi eğerki hayırsızsa unutmak istiyorum rabbime dua ediyorum lütfen bana da dua edin lütfen çok ihtiyacım var dualarınıza. Rabbim tüm müslüman kardeşlerimin dualarını kabul etsin amin.

  Reply
 79. merve

  Arkadaşlar istediğim bi üniversite var dua edin nolur orayı allah bana nasip etsin 🙁

  Reply
 80. Maya

  Ben bir yere gitmeyi. COk istiyorum eğer babam,izin,verirse gitcem lütfen dua edin babam göndersin bende gidebiliyim simdidjen dua eden herkese cok teşekkür ederim

  Reply
 81. yeşim

  Selamun Aleykum kardeslerim. Dualarin hepsini okudum siteyi hazirlayandan Allah razi olsun. Bende manevi açıdan çok zor durumdayım uyuyamiyorum surekli düşünüyorum Allah’a hep dua ediyorum biliyorum inaniyorum bu gunlerimde gececek Allah’in izniyle. Ben burda yorum yapan tüm kardeslerime dua ettim. ALLAH rızası icin sizde bana dua edin kardeslerim. Dualarimin kabul olmasi dileğiyle Allah’a emanet olun.

  Reply
 82. mlek

  SEVDIGIM INSANA KAVUSMAK ISTIYORUM ARKADASLAR RABBIM HEPIMIZIN DUALARINI KABUL ETSIN LUTFEN BANADA DUA EDIN .RABBIM DUANIZ OLMASA NE ONEMINIZ VAR DIYE BUYURMUYORMU ZATEN COK GUCLU BIR SILAHTIR DUA…. BANA EDIN ALLAH RIZASI ICIN….

  Reply
 83. Fadik

  Arkadaşlar lütfen bana da dua edin dardayım allah dualarımı kabul etsin

  Reply
 84. zemheri

  Merhaba arkadaslar ,
  Allah hepinizin duasini kabul etsin, burda ask acisi veya kiz cocugu icin dua istiyen arkadaslara imreniyorum dogrusu, keske diyorum benim de böyle sorunlarim olsa hafife almiyorum ama yasadiklarimdan dolayi bu gibi sorunlar bana gülünc geliyor. Uzun zamandir bir cikmazdayim, namaza baslamak ve Kuran ile tanismak bu yasta nasip oldu bana belki sIkintida olmasaydim hic nasip olmayacakti o yüzden bu yönden iyi oldu diyebilirim fakat artik kaldiramiyorum cok yanlizim hasta bir annem var onun haline üzülüyorum ne evlenebildim ne de isim var Allaha sükür bir ciddi bir hastaligim yok ama pek saglikli oldugum da söylenemez yapayanliz savasiyorum sanki hayatta kimseyi üzmemek insanlara yardim etmek icin elimden geleni yaptim pek faydasi olmadi komsularin fesat bakislari okudu da ne oldu demeleri cok zoruma gidiyor kimsenin bana acimasini istemiyorum annem hasta olmasa bu sehirden cekip giderdim ama annemi birakamam öyle caresizim ki bana da dua edin en cok da kafami kurcalayan kuranda gecen bir ayet Kuranda basiniza gelen güzellikler Allahtan sIkIntilar da kendinizden yaziyor bende kendi kendime soruyorum hayatimi sorguluyorum acaba ne yaptim da bunlari yasiyorum etrafimdaki kötü niyetli fesat insanlarin isleri iyi giderken ben neden bu kadar aci cekiyorum sonra kendime kiziyorum ne aci cekenler var tövbe ettip sükür ediyorum her neyse icimi dökmek istedim

  Reply
  1. admin (Post author)

   Unutmamalıyız ki eğer belalar sadece günah ve hatalar yüzünden olsaydı en büyük imtihan, zorluk ve musibetleri peygamberler ve Allah dostları yaşamazdı. Üzerinizdeki ağır sorumlulukları sabır ve şükür ile karşılarsanız, mükafatını hayalinizin alamayacağı şekilde göreceksiniz. Dünyayı, ahiret için bir yatırım yeri olarak görüp, o şekilde yaşadığımız zaman, herşey bambaşka olacaktır. Samimi bir şekilde çektiğiniz bir adet zikir, bu dünya için yıllarını verip çalışan dünyalıkla övünen insanların tüm övündüklerinden daha üstün olacaktır. Bu bilinç haline ulaştıktan sonra artık sizi hiç kimsenin sözleri etkilemez, siz sadece Allah’ın rızasını kazanacak işleri en değerli olarak görürsünüz. Rabbim o dereceye erişmenizi nasip eylesin.

   Reply
   1. zemheri

    cevabiniz icin cok tesekkür ederim tabii ki haklisiniz ama sonucta insanim üzülmemek elde degil insanlarin düsüncelerinin söylediklerinden etkilenmemek icin saglam bir özgüvene sahip olmali insan bu da ne yazik ki bende hic yok insallah Allah beni aydinliga cikarir en azindan Allahtan baska kimseye ne maddi ne manevi muhtac olmamak dilegim

    Reply
 85. nursel

  Arkadaşlar Allah rızası için banada dua edin çok borcum var Allah(c.c) hepimizin yardımcısı olsun….

  Reply
 86. sirin

  Rabbm hepinizn duasini kabul eylesn.kimin ne dilegi varsa ne borcu varsa ne hastaligi varsa dilediginz gibi yapsn herseyi amin insallah.benide dualrinizi katin lutfn .sevdgm biri vardi istemeye gldi hic bi sorun yokkn ailesi bi anda istemedi sevdglm kisi telini degistrdi butn hesaplarini kapatip gitti.cok aci ckiyorm RABBIM bana ulastrsn onu insallah

  Reply
  1. Nursel

   Rabbim senin için hayırlısıysa seni sevdiğine kavuştursun

   Reply
 87. elif

  Rabbim hepinizi korusun sikintilariniza yar ve yardimci olsun hepinize bnm icinde dua edermisin hayatim cok zorda

  Reply
  1. Kübra

   Allah yardımcın olsun

   Reply
 88. Semra

  Rabbim hepinizin muradı ne ise kabul eylesin.Bende yaklaşık 2 senedir evliyim ve maalesef çocuğumuz olmadı.esimle ikimizin imtihanı.Rabbim hepimize imtihanimizda yardım etsin.Tüp bebek son çare ama maalesef borçlarımızda var??.Ne olur dua edin bize ve bizim gibi evlat hasretiyle yanan müslüman kardeşlerimize.Rabbimin herşeye gücü yeter.Ama belki aranızdan biri dua eder de mevlam kabul buyurur diye Hüsn-ü zan eyledim.

  Reply
  1. Kübra

   Allah size sağlıklı evlatlar nasip eylesin.amin

   Reply
 89. Fdefne

  Ey güzel arkadaşlarım hamileyim ve bazı sikintilarim var bebeğim ve kendim için ona daha sağlıkla kavuşmak ve sağlıkla bakabilmek için önce Rabbimin sonra sizin dualariniZ a ihtiyacım var. ALLAH rızası için.

  Reply
 90. Yesim

  Cok caresiz haldeyim.nisanlim beni yok yere terk etti.dua edin ne olursunuz.

  Reply
 91. ali akbaba

  rabbim hepinizin gunahlarını affetsin rabbim sizlere ve tüm inanan kullarına her iki cihanda mutluluk versin şu yalan dünyada birgün hepimiz tek tek kaybolacagız direk kabirlerde olacagız onun için dünya malı gelip geçici rabbim sizlere bu siteyide deki duaları okuyanlara emegi gecen kardeşlerime rabbim hidayet ve magfiret versin

  Reply
 92. Ahmet

  19 yaşındayım hayatım karardı 16 yaşındayken vicdansız bir doktor sivilce ilacı kullandırdı ve hayatım karardı şimdi gözüm dudagım burnum heryerim kuruyor tıp kazandım okuyamadım bunun yüzünden psikolojim bozuldu aklıma intihar geliyor Allah rızası için dualarınızı esirgemeyin

  Reply
 93. Önder

  Slm arkadaşlar bende çok sıkıntıları var huzurum hiç yok Yuvam ailem yıkılacak sizlerde ALLAH rızası için dua istiyorum ne olur ne yapacağım bilmiyorum tşkler ALLAH razı olsun.

  Reply
 94. nefesoglu

  nolur bende dua istiyorum rabbim kimseyi darda koymasın her gecenin gündüzü var rabbimde bizi aydinliga çıkarsın

  Reply
 95. Emrah

  Altı üstü ikibucuk milyar borcum var ama borç birşey değilde iş yok Allahım iş nasip etsin sizde dua edin

  Reply
 96. Mursel

  Kulun kula duasi makbuldur insallah..mumin kardeslerden dua bekliyorum.sikintim buyuk..edersenizde etmessenizde allah razi olsun..

  Reply
 97. meral guzen

  Annem ve benim için dua ederseniz sadece şifa ver deseniz yeterli olacak allah size ve tüm müslüman alemine şifa versin

  Reply
 98. Cilovxan

  Comment…SALAM ALEYKUM NASILSINIZ ALLAH DUALLARINIZI KABUL ETSIN INSALLAH AMIN

  Reply
 99. Emine Yılmaz

  Allah’ın selamı üzerinize olsun ben lys sınavına gitcem bana dua ederseniz sevinirim.bide ben birin seviyorum onu unutmak için de dua ederseniz .çok Mutlu olurum.

  Reply
 100. Harun

  evlencem ama boşanma davam hala sürüyor , dua edin inşaallah sıkıntılarim bitsin

  Reply
 101. Mehmet

  Slm herkese hayirli geceler arkadaşlar çok çaresiz ve zor durumdayim borcum var ve cikmazin içine girdim borcumu ödemek için lanet olasi kumara bulastim ve oynadikca iyice cikmazin içine girdim ve cikamiyorum allaha bol bol dua ediyorum beni kotu yollardan uzaklastirsin borclarimi odememde sikinti cekmiyeyim diye nolursunuz bursa bütün sikintisi olan arkadaşlara yalvariyorum benim içinde dua edin allah tez zamanda bana yardim eder kaldiramicam yükü vermez allah hepinizin duasini kabul etsin DUANLARİNİ BEKLİYORUM.

  Reply
 102. Oznur

  Oncelikle allahin rahmeti uzerinize olsun engelliyim sifa bulmak icin bana dua ederseniz minnettar olurum.simdiden Allah razi olsun hepinizden

  Reply
 103. Kübra

  Arkadaşlar 29 yaşındayım.evimize hiç görücü girmedi. Ama Allah başka şekilde birini karşıma çıkardı. Niyetim evlilik diyor.Yalvarırım dua edin de bunla evleneyim. Çok seviyeli konuşan akıllı, ahlaklı biri.çok sevdim.lütfen dualarınızı esirgemeyin.

  Reply
 104. Dilek k

  Herkesin derdi kendine büyükmüş.allah hepinizin yardımcısı olsun.sıkıntılarınizi kaldırıp feraha çıkarsın inşallah.benimde dualarıniza öyle çok ihtiyacım var ki güç yetiremiyorum dertlerime…

  Reply
 105. Eslem

  Selamlar güzel insanlar … Hepimiz büyük bir imtihanın içindeyiz… Yüce Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun … Sıkıntılarımızda mutluluğumuza daima ortak olsun… Herkes farkı sıkıntılar içerisinde … Sizleri tanımıyorum fakat dualarım sizlerle olucak… Benimde sıkıntım sevdiğim insan var bir ay öncesinde ayrıldık… Lakin hala aynı yerde çalışıyoruz ve onu hala cok seviyorum … İstesem ordan ayrılabilirim… Ama onu hayatımda çıkarmak istemiyorum… Aslında bizim kendimizle alakalı bir sorunumuz yoktu … Bi yerde sebepsiz bir ayrılık yaşadık gibi… Onda paranoid kişilik var kendisi söledi bana ..tavrı halinden de belli… . Hayatında geçmişinde cok kötü ilişkiler yaşamış … Biz birlikte cok mutluyduk … O hiç Bi Zaman mutlu olmayacağını ve bunu haketmediğini söylerdi… Ben şuan kendimi o kadar çaresiz hissediyorum kiiii günlerce istihare namazı kıldım devamda edeceğim… Rabbime bütün kalbimle inanıyorum … Dilerim ki Rabbim onu bana hayırlı helal kılsın, bizim yar ve yardımcımız olsun … Ondan gelecek herşeye razıyım yeterki benim gönlünü ruhumu mantığımu hoşnut eylesin …. Siz güzel insanlardan da bana dua etmenizi istiyorum … Rabbim gönlümüzün istediğini tepsi içinde hayırlısı ile sunsun … Amin ….

  Reply
 106. Burcu

  Arkadaslar lutfen bana da dua eder misiniz yaklasik 3 senedir rahatsizligim var Allahim Burcunun istedikleri kabul olsun ona sifa ver der dua eder misiniz insallah hepinizin dualari kabul olur

  Reply
 107. Ayşe

  Selamun Aleyküm ben cok kilolu birisiyim hep bundan dolayi toplumdan dislandim size yemin ederim bakkala dahi gidemiyorum evden cikmiyorum lutfen bana dua edin Allahim bu kizin istahini kes irade ver deyin lutfen

  Reply
 108. Sis

  Bana dua edin:(

  Reply
 109. Lip G.

  Arkadaşlar lütfen yalvarıyorum benim için dua edin istediğim okula girebiliyim. Lüften 1 duayı çok görmeyip okurmusunuz. Şimdiden teşekkürler.

  Reply
 110. Filiz

  İki kızçocuğu sahibi bir anneyim küçük kızım kas hastasıbende hastayım hic birçare yok Rabbime sığınmaktan başka gelecgi düsünemiyorum cok üzülüyorum evlatlarım ne olu diye Rabbim öyle bir sınav vermişki direndikce eriyor insan sadece teslim oluyorum Rabbime neolur dua edin bizim ve bizimgibi ailelere Sınavın en acı yanı bu durumda olmak değil caresiyok diye terk edilmek unutmayınarkadaşlar belki bizim gibilere çare yok ama olmucak diyede bir şey yok Rabbim kimi ne ile sınar kimne bilir belki
  benim caresizliğim yakınımdakilere bir sınav dır belki Onun insanlık derecesi ölcülüyor dur Rabbime sonsuz şükür ve hamd ediyorum iy bir ku olamadımbelki ama çaresizliğimkefaretim olur belki ama insanlığını yitirmenin bir kefareti olamaz dua edi lütfen bizim ve bizimgibi olan tüm ailelere Allah tan umut kesilmez son nefeste bile sevgive sıhatle kalınRabbim hepinizinmüşkülünü gidersin inşallah ???

  Reply
 111. Eyüp

  ALMANYADA YASIYORUM YASIM 28 BIR KIZA ASIK OLDUM YAKLASIK 3 YILDIR BERABERIZ NIKAHDA VAR AMA KIZ YABANCI VE ACIK GIYMEYI SEVIYOR BENDE ACIK OLANDAN HOSLANMIYORUM AMA COOOKKK SEVIYORUM KOLUMU KESTIM AMA PISMAN OLDUM BIRAKAMIYORUM COK SEVIYORUM AMA AYNI ZAMANDA COK ACI CEKIYORUM HERGÜN AGLIYORUM COK ZORUMA GIDIYOR NE YAPACAGIMI BILEMIYORUM CANIMA KIYIP CEHENNEMEDE GITMEK ISTEMIYORUM BANA DUA EDERSENIZ COK SEVINIRIM BANA DUA EDENDEN VE ETMEYENDENDE ALLAH RAZI OLSUN ALLAH HEPIMIZIN SIKINTILARINI GIDERSIN HER ACI BIR BASKA YASANIR AMA ACI ACIDIR ELIM KOLUM BAGLI ZAMANINDA MADDE BAGIMLISIDIM SIMDI KURTULDUM AMA BÜTÜN ARKADASLARIM HALEN MADDE BAGIMLISIN BU SEBEPTEN DOLAYI KIMSELEN GÖRÜSMÜYORUM YANLIZIM VE BÖYLE BIR SORUNUM VAR BIRISINI SEVIP VE ACI CEKMEK COK ZOR BIRSEYMIS PHSOGOLOGIM BOZULDU KISISEL BOZUKLUGU VAR HAYIRLISI NEYSE O OLSUN BETERIN BETERI VARDIR BILIYORUM AMA GINEDE ALLAH AFFETSIN COK ÜZÜLÜYORUM COK AGLIYORUM KENDIMI KAYIPEDIYORUM YANLIZIM KONUSACAK BIR ARKADASIM BILE YOK BU DURUMDAN NASIL KURTULABILIRIM INSALLAH ESIM MÜSLÜMAN OLUR DUA EDERSENIZ COOOOKKKK MUTLU OLURUM ALLAH DILERSE OLUR NE OLUR DUA EDIN CANIM KARDESLERIM CANIM ABILERIM CANIM ABLALARIM ALLAHIN RAHMETI BEREKETI ÜZERINIZE OLSUN ALLAH DOSTLARIN DUALARI HEPIMIZIN ÜZERINE OLSUN ALLAHA EMANET OLUN BENI UNUTMAYIN 🙁

  VESSELAM

  Reply
 112. Demir

  7 yıldır evliyim ve çocuğum olmuyor tıbben de imkansız ama ben Allah tan umudumu kesmedim o bir şeye ol derse o hemen olu verir çok dua ediyorum ve bir gün kendimi duami yaşarken bulacağım inanıyorum ne olur sizde dua edin belki birinizin duasi kabul olur Rabbim kimin ne duasi varsa kabul etsin kimin ne sıkıntısı varsa gidersin inşaallah HasbinAllah ve nimel vekil… o ne güzel vekildir

  Reply
  1. Açelya

   Kun fe yekün Rabbim yardımcın olsun Allah ol dedikten sonra olamayacak şey yoktur tıb falan yalan sadece dua et nice mucizeler okuyoruz onyıl sonra kendiliğinden çocuğu olanlar var dua dua dua gönülden dua Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın en yakın Zamanda hayırlı bir evlat nasip etsin sanada isteyen herkese banada Aminn

   Reply
  2. Sibel

   Kun fe yekün Rabbim yardımcın olsun Allah ol dedikten sonra olamayacak şey yoktur tıb falan yalan sadece dua et nice mucizeler okuyoruz onyıl sonra kendiliğinden çocuğu olanlar var dua dua dua gönülden dua Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın en yakın Zamanda hayırlı bir evlat nasip etsin sanada isteyen herkese banada Aminn

   Reply
 113. nejla

  Slmlar arkadaslar
  3sene evliyim , esim cok hatalar yapti aldatmalar yalan konusmalar , olmadik yeminler, ve bnim evlilimi en zor noktasi evli olan dayisinin kizi , cok samimiler bnden cok onla sohbet eder konusur zaman ayirir dayisinin kizida ayni sekil ve bana nispet olarak esimin resimlerini paylasir hosuma gitmedi halde ona canim cicim hayatimla cumlelerle itaat eder , esim ona cok sahip cikar savunur bnide suclar devamli, esim bni aldati kizlarla resimler cekilmis ve bu.resimleride dayisinin kizina yolarmis tabiki firsat buldu bana yolladi ikisi bir olup benle dalga gectiler sizden ricam allah rizasi icin dua okuyun ki esim ilk senesi gibi yanimda olsun vr dayisinin kizi bizden uzak tutsun ins

  Reply
 114. o

  Allah rızası için benim için de okuyun. Çok sıkıntılı bir dönemden geçiyorum

  Reply
 115. mehmet gunes

  Uzuldugun seye bak.kanser olsan cocugun olse kor olsan isinden olsan ceza evine dussen inancini kaybetsen sagkigini kaybetsen ailen olse evin yikilsa felc kalsan kor olsan cocugun olmasa terk edilsen

  Reply
 116. merve

  Rabbim.bu sayfadaki bütün kardeslerimn ne dileği varsa kabul eylesin hayirlisiyla inşaallah. Benim içinde dua ederseniz çok sevinirim. Allahım tüm ümmeti Muhammein günahlarını af eylesin amin amin amin

  Reply
 117. esraece

  ARkadaşlar bn okula gitmek istiyorum ama 8 de bıraktım şimdi 10. sınıfta olmam gerekirdi pişman oldum şimdi okumak istiyorum lise bire gitmek istiyorum ama ailem buna yanşmıyor bende açıktan liseye başvurcam lütfen dua edin arkadaşlar ALLAH,ın izniyle açıktan liseye kaydolabiliyim 🙁 🙁 🙁

  Reply
 118. Erkan

  Allah cümlemizi darda sıkıntı da gaflette bırakmasın hepimize deva ferahlık huzur mutluluk iman gücü versin.(amin)

  Reply
 119. Adem

  Selamın aleyküm.
  Arkadaşlar 4 aydır düzgün bir iş bulamıyorum eski çalıştığım yerden hoş olmadan ayrıldım. Ailem tarafından kandırıldım. Eski işime geri dönmek istediğimde kabul edilmedim. Sizden duanızı rica ediyorum. Hakkınızı da helal edin. Allah hepinizden razı olsun.

  Reply
 120. ferdi kaya76

  Selam arkadaşlar benim sevdiğim bi kız var ailesi bize karşı babası istemiyor annesi de biz suan çok mağdur durumdayiz dualarınizi bekliyorum sevdiğim kızla kavuşmak için hepinize teşekkür ederim şimdiden

  Reply
 121. Arcan Utku Cin

  Allah sizden razı olsun lise 3 öğrencisiyim içimde sürekli bir sıkıntı var keyifsizlik isteksizlik burdaki tüm duaları okudum birazda olsa bi rahatlama geldi Allah sizden razı olsun.

  Soy adımı hiç sevmiyorum kötü etkilerinden korunmak için neler yapabilirim acaba?

  Reply
 122. Deniz Akgül

  “Allahumme innî es ‘elüke feinneke lenâ mâ leke ve inneke alâ külli şey’in kadîr. Faktedir ve inneke ma teşâu fi emrin”in anlamı nedir?

  Reply
 123. Dua istiyorum

  Rabbim gönülden istediklerimizi hayırlı güzel bir şekilde versin bizlere. Duaya her zaman ihtiyacımız var. Ben de gönlü güzel insanların duasında yer almak istiyorum. Gönülden hayırlı bir şekilde olmasını istediğim bir şey var. hayırlı ve güzel bir şekilde olmasını istiyorum. Az bir zaman kaldı. Olması için dualarınızı eksik etmeyin. Allah razı olsun birbiri için dua eden herkesten. Bana da yer verin dualarınızda inşallah.(amin) Duayla kalın…

  Reply
 124. Can

  Hayatimda cok sey kaybettim dostum var dedim yokmus onu ogrendim.hayatimda hic dar a dusmedim dusunce de arkadaslarimda oldum.yakinda coxugu olacak masraflari cok agir borcum da var olmeyi bile dusundum olemedim nedeni ise cocugumu gormeyi cok istiyorum .en yakinlarim bile umrunda degiliyiz cok yalnizim cok caresiz hergun dua ediyorum duzelsin diye o da olmuyor.esime cok uzuluyorm bunlari hicbirini haketmiyor cokta seviyorm onu uzmemek icin elimde geleni yapmaya calisiyorm tek derdimiz para sikintisi.ben borclu olmayi sevmiyorm ama 15 bim tl borcum vardiye geceleri bile uyuyamiyorm kafayi yedim dusunmekten ne olur bana da dua edin allah riZasi icin.yeredusene tekme atan cokmus bunu da gordum bu dunyada…

  Reply
 125. Ağalar

  Kardeşlerim öncelikle allah edilen tüm duaları kabul etsin.Bazı yanlışlardan dolayı nişanlımla ayrıldım barışmam için dua ediyorum ve sizlerdende dua istiyorum.Sevgi ve Sayqılarımla!!!

  Reply
 126. Can

  Bismilahirahmanirahim rahman ve rahim olan allhın adıyla Alah birdir tektir eşi benzeri yoktur doğmamıştır doğurmamıştır rahman ve rahimdir keeim zülcelal ve sübhandır bilinmeyenleri bilen gürülmeyenleei güren duyulmayanları doyan yüce allahtır duaları kabul eden bizi yaratan ve bizi öldürecek ve tekrar diriltecek odur allah sonsuz kerem ve merhamet sahibidir canlı ve cansız herşeyin twk sahibidir tüm dertlerimize devadır o nur muhamed mustafa sav yaratıcısı ve allahıdır o bizim yüce rabimizdir bizi biz yapan hz nurmuhamed mustafaya bu kadar güzel kılan nur yüzlü yusufu bu kadar güzel yaratan o babamız hz ademin tüvbesini kabul eden merhametli Alahtır o övülmeye layık herşeye can veren ve canı alan alhtır o karıncanın ayak seslerini duyan ins ve cinsin tek rabi allahtır o ebabil kuşlarıyla kafirleri yerle bir eden allahtır o beni sınayan allahtır sabretmeyi öğreten namazı nasip eden secademde saatlerce ağlamama izin veren allahtır o firavunu denizde boğan ibrahimi ateşten alan yunusu dwnizdw gezdiren allahyır o tüm yeelerin göklerin galksilerin yıldızlaeın güneşin ayın baharın kışın dağların taşların rabi yüce allahtır o bize ceneti nasip edecek olan alhtır o büyün arşın melwklerin rabidir o haydur kayumdur o kabenin rabi secadedw ağlayan gözlerin rukuya eğilenlerin rabi secdedeki herşeyin rabidir yerden arşı alaya kadar alahın huzuruna kadar ona sonsuz şükürler olsun swlamün aleyküm

  Reply
 127. Cengiz Aydoğdu

  Arkadaslar 5 aydir esimden ayriyim donmesi sevmesi guvenmesi saygi duymasi dediklerimi yapmasi icin dua ediyorum hem kendimin ona hemde onun bana hayirli olmasi icin dua ediyorum lakin bilirimki muminin mumine ettigi dua tez kabul olur red olunmaz sizlerden her namazinizda aklinizda olmami isterim dualarinizda olmami isterim Allah tum dualarimizi tovbelerimizi kabul etsin Allah dualarimizi Ya Evvel ismi ile gerceklestirsin…AMIN

  Reply
 128. HATİCE DURSUN

  11yıldır psıkolojık tedavi görüyorum. ismim hatice.İKİZ ÇOCUKLARIM OLDUKTAN SONRA DOGUM SONRASI SENDUROMUNA YAKALANDIM .ŞU AN 3 TANE ÇOCUGUM VAR .HASTALIGIM SÜREKLİ NÜKSEDİYOR .GEÇMESİ İÇİN DENEMEDİĞİM YOL KALMADI.AMA 2 AYDIR ATLATAMADIM.4GÜN ÖNCE HACAMATTA YAPTIRDIM.ALLAH RIZASI İÇİN GIYABIMDA NE OLUR .BENİ OKURMUSUNUZ.ÖNCE ALLAHIMDAN MAGFİRET DİLİYORUM. BU YAZIMI OKUYAN DİN KARDEŞLERİM ŞİFA BULMAM İÇİN BENİDE ALLAH RIZASI İÇİN NE OLUR OKUYUN .DUALARINIZI BEKLİYORUM

  Reply
 129. Berdan Altundağ

  Lütfen güzel ALLAH a tapan kardeşlerim bana lütfen dua edin lütfen ALLAH hepimize istediği dileği verir

  Reply
 130. Ali

  Allahim sen bizi affet bizi cennete gitmemizi nasip eyle Allahim sen kerimsin Allahim sen cennette bizi hz Muhammed le bizi komsu eyle yarabbim Allahim ac olanlarin ac birakma yarabbim Allahim sen ilahsin senden baska ilah yoktur. Sen bizi kimseye muhtac ettirme kimseye yalvartma sadece sana yalvaralim Allahim

  Reply
 131. Emre Arslan

  Arkadaşlar benimde çok sıkıntılarım var sizden benim içinde dua etmenizi istiyorum ismim Emre lütfen dualarınıza benide katın..Birde en yakın arkadaşımla aram bozuldu onunla tekrardan barışmak istiyorum nasıl dua edebilirim..Allah hepinizden razı olsun…

  Reply
 132. Emre Arslan

  Arkadaşlar benimde çok sıkıntılarım var dualarınızda benide katarsanız çok sevinirim…İsmim Emre birde en yakın arkadaaımla aramız bozuldu bir aydır konuşmuyoruz ben barışmayı çok istiyorum bunun için nasıl dua edebilirim lütfen yardım edin…Allah hepinizden razı olsun

  Reply
 133. filiz

  Allah’ın selamı rahmet ve bereketi üzerinize olsun duanızı bekliyorum
  hep ağlıyorum

  Reply
 134. Dua

  Çok kötü bi psikolojideyim lütfen banada dua edin herkes üstüme geliyor bıktım o kadar zor ki her şey

  Reply
 135. Özcan

  Arkadaşlar benim içinde du edin benşindi askerim ve canımdan coksevdiyim kızdan ayrıldım allaha du ediyom işlah obana geri dönerdiye

  Reply
 136. Erol sekmen

  Rabbim kimin ne sikintisi varsa gidersin her seyi gonlunuzun istedigi gibi ihsan etsin insallah banada dua edin çok borcum var hasta babam var siz musluman kardeslerimin dualarina cok ihtiyacimiz varr

  Reply
 137. Duru

  arkadaşlar çok güzel olmuş yapanın ellerine sağlık benimde bir derdim var bilemezsiiz her akşam ağlıyorum dua ediyorum 13yıldır böyleyim RABBİM DUAMI kabul eder elbet sabredeceğiz sabrın sonu çok güzeldir RABBİM bize şah damarımızdan daha yakındır sabır sadece sabır hani peygamberler de acı çekmişler ama sabretmışler peki sonu çok güzel örnek vereyim size yakup peygamber 40 yıldır oğlu hz yusufu beklemiş o kadar ağlamış ve dua etmişki gözlerine ak düşmüş fakat sonunda hz yusuf yanı oğluna kavuşmuş

  Reply
 138. nursalkimi

  Rabbim, burada dertlerini açan ve dua bekleyen tüm kullarına ve bana önce iman kuvveti sonra huzur ve şükredecek başka başka güzellikler versin.. Rabbim vermeyi dilemeseydi, istemeyi verir miydi? Vermezdi elbet, Dua edin, isteyin vereyim diyor kuranı kerimde.. Böyle bir şeyi vadeden mevla döner mi hiç vaadinden.. O tüm hazinelerin sahibi, bizleri yaradan, her şeyi en ince ayrıntısına varana kadar bilen tek yaradan, tek ALLAH’tır. Elbette hepimizin gönlüne düşen sıkıntıdan haberdardır ve bu yüzden gönüllerimize dua tohumları ekmiştir ki dualarımız gönüllerimizde filizlensin ve meyve versin.. O tohumlar muhakkak yeşerir yeter ki onları saf ve temiz sözcüklerle ve gözyaşları ile sulayalım. Rabbim büyük ve onun büyüklüğü kapısına el açanı geri çevirmekten müstesnadır… Mutlaka vaadini yerine getirecektir. Bu yüzden benim duam sizlerin ne derdi ne sıkıntısı varsa hayra ve feraha çıkarsın. Borçları eda etmeyi, rızıklarımızın bereketlenmesini, hayırlı yuvalar kurulmasını, kurulan yuvalarda ki muhabbetin artmasını, isteyenlere hayırlı ve imanlı evlatlar nasip etmesini, hepimizin evlerini cennet yuvalarına çevirmeyi nasip etsin. Rabbim hepimizi cemali ile şereflendirsin, son nefeste imanlı ve tertemiz bu dünyadan ahirete intikal etmeyi nasip etsin. Rabbim kulluğumuzdan ve acizliğimizden kıymetini bilemediğimiz nimetler için sana sonsuz şükürler olsun. Verdiklerinin şükrünü eda etmeye ömrümüz vefa etmez ama buna rağmen sen nankörlüğümüzü affet. Hamda ve şükre layık olan şüphesiz ki yalnız sensin sana sonsuz şükür ve hamdlar olsun. Peygamberimizin haber verdiği ismi azam hürmetine dualarımızı kabul eyle… Amin..

  Reply
 139. Bayram

  Her kimki ALLAH cc. gerçek manada samimi olarak el açtysa RABBİM onun duasını en hayırlı bir şekilde kısa süre de kabul buyursun.Ben öncelikle RABBİM bu dünyada öbür dünyada da razı plduğu kullarından olmayı, sağluklı sıhatli huzurlu, geçim sıkıntısı olmadan ALLAH cc ibadet ederek yaşamayı temwnni ediyorum Arkadaşlar bende dua istiyorum.

  Reply
 140. Ekrem

  Ben 11 yıldır evliyim Benim esim 5aydir evi terketti 2 cocugum var bir kiz bir erkek bende kaliyor kiz annesinde Allah rizasi icin bana dua edin ben esimi cok seviyorum onun eve donmesini cok istiyorum

  Reply
 141. faik .....

  slamün aleyküm arkadaşlar köpek aldim ve biyere taşınıcaz inşallah yönetici ve apartman sakinleri kabul ederyavrucuk dışarda kalmasın ve herkese geçmiş olsun HZ MUHAMMED SALLALLAHU ELYİVESSELEMİN DUASI ÜSTÜNÜZDE OLSUN herkese geçmiş olsun.

  Reply
 142. Nura

  Ŕabbim hepimize yardim etsin Insallah

  Reply
 143. Nura

  Benimde derdim çok düşmanlarıni cok düşmanlarıni o kadar kötü ki insan cildinde şeytan hepsi bana o kadar kötülük yaptılar ama Rabbim beni aksine sanki bAna ceza veriyo onlar sana çok mutlu halbuki onlar bu mutluluğun 1 faizini bile hak etmiyo yine umudumu itirmirem dua edirem Rabbim İnşallah Her Sey i olur

  Reply
 144. ebrar

  Allah kimseyi zor duruma düşürmesin

  Reply
 145. Allah büyük

  Allahim beni sevdigime kavuştur ona beni sevdir enkisa zamanda bizi kavuştur

  Reply
 146. selçuk

  Arkadaşlar çok büyük sıkıntım var hepinizden Allah rızası içim dua etmenizi istiyorum..

  Reply
 147. Oğuz

  Arkadaşlar Benim ve Eşim İçinde Dua Edebilirmisiniz Sizden Rica Ediyorum İşten Ayrıldı ve Yaklaşık 4 Aydır İşsiz Kendisi Bunu Kafasına Çok Takıyor Mutsuz Ediyor Hasta Olacak Diye Korkuyorum 2 Aydır Biraz Maddi Anlamda Sıkıntı Çekiyoruz Ama Sabır Diyorum Hep İçinden Allah Bizleri Nefsimizle Başbaşa Bırakmasın Şuande Ne Derdi Ne Sıkıntı Varsa Rabbime Kime El Açtıysa Dualarını Kabul Etsin… Amin

  Reply
 148. FİLİZ

  Allahın selamı rahmet bereketi üzerimize olsun
  çok dualarınız bekliyorum………………………

  Reply
 149. Tulayy

  Arkadaslar Ben bes aylik hamileyim karnimdaki bebek yuzde yuz engelli beyni su toplamis ve beyin olusmamis çok agliyorum ne olur bana da dua edermisiniz rabbimden umit kesilmez bir mucize bekliyorum insaallah uc oglum var bu da kiz ama yaradan boyle nasip etti doktorlar aldirmam acisindan çok ustume geldi ler asla kizimdan ozurlu diye vazgecmedik bu da bizim sinavimiZ dedik kabul ettik doguma kadar insallah bir mucize olur dua istiyorum sizlerden kim in duasinin kabul olacagi hic belli olmaz allahim herkes in yardimci si olsun benimde

  Reply

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir