1 Milyon Salavat Okuyoruz, Haydi, Sende Katıl! Bu büyük sevaba ortak ol


KABUL OLUNACAK DUALAR

Duanın Özelliği Bakımından Kabulüne Sebep Olması:

Hz. Enes (r.a.) anlatıyor:

Bir gün Resûlullah (s.a.v.) ile beraber bulunuyordum. Bir kimse:

(Yâ Bedî’assemâvati yâ Hayyu yâ Kayyûmu, innenî es ‘elüke.) diye dua etti. Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Bu adam nasıl bir isimle duâ etti. Nefsim yed-i kudretinde olan Allah ‘a yemin ederim ki, bu isimle yapılan duâya Allah icabet eder, onu reddetmez.”

Yine Hz. Enes anlatıyor: Bir zaman ben Peygamber (s.a.v.) ile beraber idim. Bir adam ayakta namaz kılıyordu. Namazını kılınca, şu duayı okudu:

(Allâhumme innî es’elüke bienne leke ‘l-hamdu lâ ilâhe illâ entel Hannânül Mennân, yâ Bedî’assemâvati vel-ardı yâ Zelcelâli vel-ikram. Es’elükel cennete ve eûzu bike minennâri.)

“Sana hamdederek, Senden isterim. Senden başka ilâh yoktur, ancak Sen varsın. Sen yerlerin ve göklerin yaratıcısısın. Celâl ve ikram sahibisin. Hay ve Kayyûm sensin.”

Namaz kılan kimse bu duayı yaptı, Resûlullahla beraber ben de onun duâsını işittim. “Allah’a yemin ederim ki, bu adamın bu ismi azamla yaptığı duâ asla reddolunmaz. ” buyurdu.
Yine Peygamberimiz bir kimsenin şu duâyı okuduğunu duydu ve Allah’a yemin ederek: “Mutlaka bu duâ kabul olunacaktır. ” dedi. Duâ şudur:

(Allâhumme innî es’elüke bienne leke’l-hamdu lâ ilâhe illâ entel Hannânül Mennân, yâ Bedî’assemâvati vel-ardı yâ Zelcelâli vel-ikram. Es’elükel cennete ve eûzu bike minennâri.)

“Allah’ım, Senden isterim. Zira hamd Sana lâyıktır, Senin içindir. Senden başka mâbud yoktur, ancak Sen varsın. Çünkü istemeden ve istedikten sonra veren Sensin. Sen celâl ve ikram sahibisin. Senden cenneti ister ve cehennemden korunmamı dilerim.”

Resûlullah: “Bu duâ ile istenilen hususu Cenab-ı Hak verecektir. ” buyurmuştur. Vermemesine imkân yoktur. Hz. İbni Abbas, bu hususu kesinlikle bildiriyor ve bu duâyı yapan insanın mahrum edilmeyeceğini yeminle haber veriyor.

Hz. Âişe anlatıyor: “Kul dört defa yâ Rabbî diye Hakka sığınırsa, Allah onun duâsını kabul eder, onu mahrum bırakmaz.”

Taberânî’nin kitabında İbni Ömer (r.a.) hazretleri şöyle anlatıyor: Bir gün Resûlullah Efendimiz bir ikindi namazını kılarken, önünden bir köpek geçmişti. Sa’d bin Ebî Vakkas şu duâyı yaptı:

(Sübhaneke lâ ilâhe illâ ente yâ zelcelâli vel-ikram, ehlik hâzel kelbe kable en yaktaa alâ nebiyyike salâtuhu.)

“Seni noksan sıfatlardan uzak, kemal sıfatlarla mevsuf kılarım. Senden başka ilâh yoktur, ancak Sen varsın. Celâl ve ikram sahibi, Sensin. Peygamberinin namazını kesmeden şu köpeği öldür, Allah’ım.”

İbni Ömer diyor ki: Resûlullah namazını bitirmeden köpek öldü ve Peygamberimiz: “Ey Sa’d, sen öyle kelimelerle duâ ettin ki, sen bununla yer ile gök arasındaki mahlukat için bedduâ etseydin, onlar da ölürdü.” buyurdu.

Hz. Semre diyor ki: Ben Ebu Bekir’den ve İbn Ömer’den defalarca duydum ki, Peygamberimiz buyurdu: “Şu duâyı kim okursa, Allah’tan ne isterse, mutlaka Allah ona istediğini verir:

(Allahumme ente halaktenî ve ente tehdinî ve ente tut’imuni ve ente tüskinî ve ente tümîtünî ve ente tuhyinî.)

‘Allah’ım, Sen beni halkettin ve beni hidâyet ettin, beni Sen yedirir ve içirirsin ve beni Sen öldürür ve diriltirsin.’

Semre hazretleri diyor ki: “Cenab-ı Hak, Musa Aleyhisselâm’a bu duâyı öğretti. Hz. Musa günde yedi defa bu kelimelerle duâ ederdi ve Allah’tan ne dilerse Mevlâ ona verirdi.”

Anlaşılıyor ki, bu duânın ehemmiyeti çok büyüktür. Ulu Allah herşeye kadirdir. Dilediğine az yalvarmakla çok şeyler verir, dilediğine de çok yalvarmakla az bir şeyler verir. Çünkü mülk O’nun, servet O’nundur.

Hz. Enes (r.a.) anlatıyor: Bir gün Peygamberle beraber bir yere gidiyorduk. Yolda bir kimse “Ya Erhamerrahimîn”diyordu. Resûlullah Efendimiz ona: “İste, Cenab-ı Hak sana teveccüh etti.” buyurdu.

Anlaşılıyor ki, “Ey esirgeyenlerin en esirgeyicisi ve merhametlisi” demek suretiyle yapılan duâ çok tesirlidir. Hz.Enes’in bu husustaki şehadeti çok yerinde bir ikazdır. Bizler de devamlı olarak Allah’ın rahmetine ve mağfiretine sığınalım. Kurtuluşumuz ancak böyle mümkün olabilecektir.

Hz. Ali radiyallahu anh hazretleri bir kimseye şöyle söyledi: “Resulullah’ın bana öğrettiği duâyı sana öğreteyim mi? Eğer kaf dağı kadar borcun var ise bu duâ sayesinde borcunu ödersin.” Duâ şudur:

(Allahummekfinî bi halâlike an haramike ve ağninî bi fadlike ammen sivâke.)

“Allah’ım, helâlınla beni kandır, haramından beni uzaklaştır. Fazlınla beni zengin kıl ve Senden başkasına beni muhtaç ettirme. ”

Hz. Musa bu duâyı yapmıştı. Mevlâ onu ummadığı taraftan zengin etmişti. Hz. Ali’nin bu duâsı bir çok insanları borçtan ve sıkıntıdan kurtardı. İnsan, yeter ki bir şeye inansın, inandıktan sonra istediği şey Allah’ın izniyle husule gelir.

Yâkub Aleyhisselâm devamlı olarak oğluna ağlayınca, Cenabı Hak ona şu duâyı yapmasını Cebrail tarafından bildirdi:

(Yâ zel ma’rûfillezî lâ yenkatı’u ebeden velâ yuhsîhi gayruke.)

“Ey bilinen ve kimsenin ümidini kesmeyen, Senden başka vermeye gücü yeten olmayan Allah.”

Rivayetlere göre Hz. Yâkub bu duâyı akşam okumağa başladı, sabaha yakın müjdeci Yûsuf’un gömleğini getirdi ve ona müjdeledi. Nitekim Yâkub Aleyhisselâm müteessir idi, o esnada Cebrail geldi: “Sana bir müessir duâ öğreteyim mi?” dedi. Yâkub Aleyhisselâm da: “Buyur, öğret” dedi. İşte Cibril-i Emin bu duâyı ona okudu ve sabaha yakın arzusuna kavuştu.

İbnü’l Musib anlatıyor: “Ben bir ara çok sıkılmıştım, ne yapacağımı bilemiyordum. Bu üzüntümle birlikte Harem-i Şerif’e girdim. Bir ara çakıl taşlarında kıpırdama gördüm, baktım kimse yok. Arkasından bir ses duydum: ‘Sen üzüntülü olduğun için şu duâyı yapta kurtul’ denildi. Duâyı yaptım, hemen o sıkıntıdan kurtuldum.” Duâ şudur:

(Allahumme innî es ‘elüke feinneke lenâ mâ leke ve inneke alâ külli şey’in kadîr. Faktedir ve inneke ma teşâu fi emrin )

Kaynak Kitap: Mecmuatul Ahzab (Büyük Dua Kitabı) // Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi

KABUL OLUNACAK DUALAR” üzerine 87 düşünce

 1. Haşim Yıldız

  Arkadaşlar çok büyük bir sıkıntım var nolur benim içinde dua edin allah tez zamanda inşallah aydınlığa çıkartır hepimizi. Allah razı olsun

  Yanıtla
  1. Zeynep

   Insallah Allah üzüntülerimizi giderir, istediklerimizi verir de kurtuluruz.
   Ya Erhamerrahimin kimin ne derdi varsa gider, kimin ne istegi varsa da ver.
   Sen büyüksün Rabbim, Hay ve Kayyumsun, her seye kadirsin istedigine verirsin,
   bizim de duamizi kabul eyle.
   “Seni noksan sıfatlardan uzak, kemal sıfatlarla mevsuf kılarım. Senden başka ilâh yoktur, ancak Sen varsın. Celâl ve ikram sahibi, Sensin. Basarili olmami ve her derde gögüs gerebilmemi nasip et. ”
   Cehennem azabindan koru Allahim. Affet ya Rahman ve Rahim olan Allahim.

   Yanıtla
   1. sidar

    denin dediğin gibi allah hepimizin yardımcısı olsun allahım sen büyüksün yarabbim sen kadirsi hayu kayyumsun allahım sen bize yardımcı ol… allahım kimin ne duası varsa sen kabul et yarabim sana sığınırım….!

    Yanıtla
 2. yaşar gümüş

  bu duaları bilgileri paylaşan kardeşlerimden ALLAH razı olsun herkesin sıkıntısını YARATAN tez elden geçirir inşallah.

  Yanıtla
 3. metin

  arkadaşlar banada dua edin borçluyum dualarınızı bekliyorum inşallah hayırlı günler

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Allah teala borcunuzu en kısa zamanda, yüzünüzün akıyla ve her iki tarafında memnun olacağı şekilde ödemeyi nasip eylesin. amin.

   Yanıtla
 4. zeynep öykü

  Allah nasipederse bayramdan sonra sevdiğim beni issstemeye gelcek babamın bi sıkıntı bi zorluk çıkarmasını istemiyorum dua edermisiniz bana kardeşlerim

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Bu evlilik hakkınızda hayırlı ise Allah-u teala en kolay şekilde nasip eylesin. Sizi ve ailenizi razı kılsın ve işinizi kolaylaştırsın. amin.

   Yanıtla
 5. kazım

  Selamun Aleyküm arkadaşlar benimde çok büyük sıkıntılarım var banada dua edin dualarınızı esirgemeyin Allah-u Teala hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Amin

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Allah yardımcınız olsun, işlerinizi hayırla neticelendirsin. İşlerinizin akıbetinden sizi ve diğerlerini memnun eylesin.

   Yanıtla
  1. admin Yazar

   Allah yardımcınız olsun. Darlıktan genişliğe, sıkıntıdan ferahlığa çıkarsın. Nefislerimizi mutmainne makamına çıkarsın. Dualarımızı gönülden ve samimi yapmayı nasip eylesin. amin.

   Yanıtla
 6. Güliz

  Arkadaşlar sıkıntıdayım hacet namazı kılacağım ama duayı ezberleyemedim. Lütfen benim dualarımın kabulü için de dua edin. Benim dertlerim için de dua edin. Cümlemizin sıkıntılarını gidersin yüce Allah’ım.

  Yanıtla
 7. admin Yazar

  Allah celle celaluh dertlerinizi ortadan kaldırsın. Samimi ve ihlas sahibi bir kul olmayı nasip eylesin. amin.

  Yanıtla
 8. seyhan

  Bilirim ki Rabbim yapabileceğimiz şeyi nasiip eder ama yine de 2 Aralıkta sınav sonucum açıklanacak lütfen bana da dua gönderir misiniz…

  Yanıtla
 9. rıdvan zafer

  benim derdim hakkaten büyük artık neredeyse intiharın eşigindeyim elime silah alıp soygun yapacak biride degilim en basiti kafama bir tane sıkıp kurtulmak geliyor içimden lakin günah can benim degil resmen iş adamları tarafından borsada soyuldum kimsede çıkıp dur demiyor dua edin diycem ama hangi dua beni kurtarır bilmem inançlarım git gide zayıflıyor artık kırmak üzereyim sizin anlıycagınız.

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Dua mü’minin silahıdır, diyor peygamber efendimiz. Sabredin, zira Allah hiçbir kula kaldıramayacağı yükü yüklemez. Yaptığınız işleri ölçün ve tartın, nerede yanlış yaptığınızı bulmaya çalışın. Yaptıklarınızı Kuran-ı Kerime ve Sünnete göre değerlendirin, gerekirse ehil bir hoca efendi ile bizzat konuşun.

   Netice olarak samimi ve gönülden bir tevbe ile her ne durumda olursanız olun Allah’a dayanın, yalnız başınıza, özellikle gece vakitleri herkesin uyuduğu bir zamanda siz Allah-u teala ile başbaşa kalın ve içinizi dökün, en samimi dostunuza anlatıyormuş gibi anlatın ve sadece ondan yardım isteyin.

   Allah yardımcınız olsun.

   Yanıtla
 10. HHATİCE

  NE OLUR BENİM İÇİN DE DUA EDİN.HAMİLEYİM.EŞİM GİL 4 ERKEKLER.BENİM DE İLK BEBEĞİM ERKEKTİ.ŞİMDİ İKİNCİYE HAMİLEYİM.KIZ OLMASINI ÇOK İSTİYORLAR ÜSTÜMDE ÇOK BASKI VAR.BENDE ALLAHIM HAYIRLISINDAN SAĞLIKLI SIHHATLİ BANADA BİR KIZ EVLAT VER DİYE DUA EDİYORUM .NE OLUR BENİM İÇİN DE DUA EDİN.ALLAH RIZASI İÇİN..

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Allah-u teala gönlünüzdekinin hayırlısını versin. Erkek veya Kız, bu Allah’ın takdiridir. Hayırlı ve salih bir evlat olur inşallah.

   Görelim mevla neyler,
   neylerse güzel eyler.

   Yanıtla
  2. zeyneb

   Bak kardeş bence sen çocuğun kız olması için değil etraftaki baskıdan kurtulmak için dua et emin ol bu basludan kurtulman içib dua edeceğim. ..

   Yanıtla
  3. kemal

   RABBİM SAĞSAĞLİM DOĞMASINI VE HAYIRLI Bİ EVLAT OLMASINI NASİP ETSİN İNŞALLAH KARDEŞİM.

   Yanıtla
 11. ibrahim

  sayfa hazırlığını yapan admın kardeşimize cani gönülden tskler. Ve burda bulunan tüm kardeşlerimizede dilerim ki allahın rızası için tüm isteklerinize kavuşursunuz. . . Benimde sıkıntılarım çok . . Hem evlilik hazırlıkları için ev araba alayım derken borç altı oldum çoğunu ödedim bi 15bın kadar borçlarım var. Bi hastanelik problemim var. Ve yaklaşık 4 yıllık sevdiğım sevgiliden yana terk edildim. . Ben nerde ne yanlış yaptım kurban olduğum allahıma nerde ne yaptım bilemiyorum. Fakat sürekli derdimi dualara döküp en azından sevdiğim insan gelsın onu cennetin en derin köşelerine götüreyim diye çırpınıyorum allahın rızası üzerine onu hep hayırlı olmasını diliyorum fakat yok olmuyor artık 3 ay oldu Hayatım karanlık gibi sizlerın dualarıniza ihtiyacım var arkadaşlar. Arkadaştan gelen dua bi melekten gelen dua kadar etkili ve burda herkese benden bol bol dualar sizde bana edin lütfen . . Allahım tüm sıkıntısı olan kullarına yardım etsin inşalla kimse çaresiz dertsiz kalmasın. . AMIN

  Yanıtla
 12. MURAT

  KARDEŞLERİM ÇOK ZOR DURUMDAYIM VE HEPİNİZİN DUALARINA İHTİYACIM VAR.LÜTFEN ŞARTLARDAN DOLAYI MADDİ OLARAK ÇOK SIKINTIM VAR VAR KARDEŞLERİM BİRBİRİMİZE MADDİ MANEVİ DESTEK OLMAK İÇİN GIYABIMIZDA DUA EDELİM.ALLAH HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.LÜTFEN ÇOK ZORDAYIM DUALARINIZI BEKLERİM

  Yanıtla
 13. zeyneb

  Ya benim şuan çok istediğim iki isteğim var .Bunların kabul olması için ne yapmalıyım? Nasıl dua etmeliyim? Gerçekten şuan bu iki isteğim gerçekleşmediği için çok sıkıntı çekiyorum. Artık fazla dayanacak gücüm yok.lütfen ret olunmaz bir dua önerin…..

  Yanıtla
 14. zeyneb

  Ya benim şuan çok istediğim iki isteğim var. Bunlar öyle ufak istekler değil. Bu isteklerimin gerçekleşmesi için ne yapmalıyım? Nasıl dua etmeliyim? Gerçekten şuan bu iki isteğim gerçekleşmediği için çok sıkıntı çekiyorum. Artık fazla dayanacak gücüm yok. Bu yüzden ret olunmaz bir dua önerin lütfennn…gerçekten çok sıkıntılı günler yaşıyorum . Mehmet kızı Zeyneb Tetik için dua edin bende inanın hepinize ettim.lütfen benim için dua edin vw ve bildiğiniz tecrübe edilmiş dua ları benimle paylaşın. ..Allah dualarınızı hayırlısıyla kabul eder İnşallah. ..

  Yanıtla
 15. zeyneb

  Dua ve Allah arasında bir perde vardır. Bu perdeyi kaldırmak için dualarımızın başında ve sonunda Salavat getirmeliyiz.Ben burada yazan duaların hepsini başına ve sonuna Salavat getirerek yaptım. İnşallah Allaj kabul ve icabet eder…

  Yanıtla
 16. zeyneb

  Allah bu duaları okuyan her müslümanın duasını tez vakitte hayırlısıyla kabul ve icabet eder İnşallah

  Yanıtla
 17. Mustafa

  Arkadaşlar Banada Dua Edin. Okulda Hergün Dövüyolar. Allah hepinizin duasını kabul etsin.

  Yanıtla
 18. Funda

  Yaradanın herkesin gönnüle göre verdin yaradanım iyi yoldan şaşırtmasın sıkıntıya dara sokmasın çeytanın şehrinden korusun cümlemizi içinde benide korusun Allah yardımçınız olsun kardeşlerim

  Yanıtla
 19. Fatmagül

  Selamun aleykum
  ALLAH yar ve yardimcimiz olsun cumlemizin
  Arkadaslarim arkamdan kuyumu kazmis bende dusmusum 5 yil sonra ogrendim ama yine canimi yaktiktan sonra soylediler nefret bile edemiyorum ama yuregimde oyle bir agirlik var ki kaldirmakta zorlaniyorum. Saadetim icin dua edin lutfen…

  Yanıtla
 20. aysegul

  Benimde bütün arkadaşlarım evlendi benimde gorustugum 4-yildir olan bir iliskim var bende hayırlı ise onunla evlenmek istiyorum benimde dua edermisiniz.allah’u teâlâ yar ve yardimcimiz olsun

  Yanıtla
 21. Gökhan

  Herkese iyi geceler allahım(c.c) inşallah bu kutlu doğum haftası hatrına can muhammeedin duası ve hatrına tüm müslüman kardeşlerimin dualarını kabul etsin benim de bir sıkıntım var sevdiğim kızla evlenmek istiyoruz fakat bir sorun var umutla sabırla evleneceğimize inanıyorum yüce allahım içime o ferahlığı vermiş ve bende bu siteyi gördüm dualarınızı ve yorumlarınızı hepsini okudum tek tek amin dedim tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle inşallah yüce allahımıza layık oluruz rahman ve rahim allahım hepimize yardımcı olsun bu sitenin admininede müteşekirrim allah hepimizden razı olsun herkese iyi geceler.

  Yanıtla
 22. başak

  merhabalar.. bende yıllardır dua ettıgım ve artık ne yapacagımı bılemedgım bı konu var hergun dua edıyorum hatta her dakıka elımden gelen herseyı yaptım cok caresızım sıkıntıdayım gun gectıkce sıkıntım dahada artıyor.gönlumdekı seyın hayırla sonuclanmasını ıstıorum. ne yapabılırım:(

  Yanıtla
 23. suat

  Bu yaşıma kadar hayal kurduğum ve sadece o işi yapmak istediğim iş için bi abimize bana yardımcı olması için konuştum.
  Bana bugün konuşup sana haber vereceğim dedi.
  Şuan heyecanla ondan bir haber bekliyorum.

  Olursa evlenmekten kurtulacağım en azından sevdiğim biri ile evleneceğim.

  Bunun için tüm Müslüman kardeşlerimden bana dua etmelerini şimdiden Allah c.c bin kere onlardan razı olsun.
  Rabbim hepinizin gönlüne göre vermesini cenabı haktan niyaz ediyorum.
  ALLAHIM ZORDA OLAN TÜM MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİ HUZURA KAVUŞMALARINI NASİP EYLER İNŞALLAH.AMİNNN
  ALLAHA EMANET OLUN.

  Yanıtla
 24. serhat

  Burada dua isteyen tum insanlarin dualari kabul olur insaallah. Arkadaslar benimde herkes gibi dertlerim var. Allah rizasi icin bana da bir dua ederseniz Allah yardimcimiz olsun.

  Yanıtla
 25. adalet

  Selamun aleykum kardeslerim banada dua edin benim de sikintilarim var allah hepinizden razi olsun

  Yanıtla
 26. adalet

  Selam kardeslerim Allahim herkesin dualarini kabul etsin sikintidan kurtulma duasi bilen varmi bana yardimci olurmusunuz dua isdiyorum banada dua edin allah hepinizden razi olsun

  Yanıtla
 27. fatoş

  Arkadaşlar bana da dua edin hayırlı dualarımın kabul olması için içinde bulundugum hüzünden Rabbim kurtarsın

  Yanıtla
 28. Harun Doğan

  Darda kalan tüm kardeşlerimin dualarını bugünün yüzüsuyu hürmetine YÜCE RABBİM kabulbuyurur inşallah Amin

  Yanıtla
 29. ummman34

  Nolur nolur nolur yalvariyorum bana dua edin çok ihtiyacim var arafta kaldim resmen

  Yanıtla
 30. kadir zor

  tüm mümin kardeşlerim ben sınava girdim ve çok gitmek istediğğim bir okul var ve onun için dua ettim sizde bana dua edin allahj sizlerin tüm sıkıntı ve dertleriniszi yok eylesin ve herşeyi gönlünü<ze göre versin işallah istediğim okula giderim… ALLAH büyük ben inanıyorum ki buradakşi dularımı okudum ve kabul olacağına inanıyorum … inşallah ALLAH bneim yüzümü kara çıkarmaz… herkez gibi benimde yüzümü güldürür …

  AMİN …

  Yanıtla
 31. NEVRİYE

  10 yıldır öğretmenlik için çalışıyorum. ama bir türlü atanamadım. Allah aşkına gönlü güzel insanlar benim için duada bulunur musunuz? benim için dua edin ne olur gönülden! eden olursa Allah Razı olsun Allah’ın selamı üzerinize olsun. Rabbim kimseyi darda zorda bırakmasın. (AMİN)

  Yanıtla
 32. Çare

  Maddi sıkıntılarınızı dert etmeyın ölüm var ve çaresizlik en büyük dert arkadaslar annemden başka kimsem yok ve kanser hastası neolur dualarınızı esirgemeyin kimin duasının kabul olacagı belli olmaz hergun korkuyla yasıyorum

  Yanıtla
 33. Ceren

  Allahım hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepiniZe dua ettim kardeşlerim sizlerde bana edin lütfen olurmu sevdiğim insanla evlenmek için babamın izni olsun ve hayırlı bir evlilik yapayım allahımın izniyle

  Yanıtla
 34. muharrem

  selamün aleyküm allah herkesin gönlüne göre versin benim düğünüm olacaktı ama bizi ayırdılar bütün arkadaşlardan dua bekliyorum sevdiğime kavuşmak için allah kimseyi sevdiğinden ayırmasın amin

  Yanıtla
 35. emre aksu

  Arkadaşlar ben bir lise öğrencisiyim liseye daha yeni geçtim ama bi olay yüzünden istediğim okuldan ayrıldım şimdi geri dönmeye çlışıyorum aAllah(c.c.) izin verirse eski okuluma dönecem dualarınızı bekliyorum dua edenlerden ALLAH RAZI OLSUN…

  Yanıtla
 36. ali

  arkadaşlar ev aldım çok borcum var lütfen bana dua edin biran önce ödemeyi Allah ban nasip etsin

  Yanıtla
 37. emre

  Bugune denk hiç böyle içim acımadı,dert dertten buyukmus borcla harcla ugrasırken simdide canımın derdine düştüm.drayetli olmaya calısıyorum lakin faydasız.inşallah yuce yaradan hepimizin yardımcısı olur…dualarınızda banada yer verin…allah razı olsun hepimizden…

  Yanıtla
 38. hafize

  Slmmun aleykum cocugum olmuyor herkesten dua istiyorum rica ederim icten bana dua idin ondan mutlu olamıyorumm habeklicem hayirlısı.

  Yanıtla
 39. Emel

  Biliyorum ki müminin mümin kardeşine ettiği dua daha makbuldur eşim küçücük yavrumla bizi terk etti gitti onun pişman olup yuvasına dönmesi için dualarınızı bekliyorum Allah kimseyi yuvasıyla sınamasın âmin

  Yanıtla
 40. selin

  Bana da dua edin ne olur çok vaktinizi almak istemem sadece dualarınızda Rabbimin gönlüme göre vermesini isteyin yeter Allah aşkına ne olur Allah yardımcınız olsun.

  Yanıtla
 41. fatih

  Bismillahirrahmannirrahim allahim bu sayfada sorunlar ini dertlerini sikintilarini paylaşan bütün kardeşlerinin dertlerine deva hastalarına şifa sikintilaruna edalar eula allahim arsin hatrina Peygamberimiz sav hatrina cemrail mikail İsrafil azrail as hatrina 124 bin peygamberin hatrina allahim büyüklüğünün hatrina duamizi dualarimizi kabul et kabul buyur insaallah

  Yanıtla
 42. tuğçe

  Arkadaşlar bana dua edin çok istediğim bir okul var o okula girmek istiyorum ALLAH rızası için

  Yanıtla
 43. irfan

  Yüce rabbim herkesin gönülden duasini kabul eylesin.Bütün kullarina adeletini göstersin darligi varligi delaletle güzellikle gecirmeyi nasip eylesin. Benim dualarim kendimden ve sizden, sizin dualarinizida butun kullarindan eksik etmesin.Butun dualarin yerini bulma vesilesiyle AMİN…

  Yanıtla
 44. esra

  26aralikta boşanma durusmam var eşim bi sorunumuz yokken benden ayrılmak istiyor ben boşanmak istemiyorum eşimi seviyorum bitane evladimiz var ne olur dualarinizda banada yer verin çok zor ve çaresiz bir durumdayım Allah rızası için banada dua edin Allah hepimizin yardımcısı olsun

  Yanıtla
 45. Gunel

  Nolur nolur benim icin dua edin cok istiyorum Hamileyim doktorlar karnindaki olu bebek ola bilir diyorlar cok korkuyorum…… Dualariniza ihtiyacim var

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Allah yar ve yardımcınız olsun. Korktuklarınızdan emin eylesin. Sabırlı olun, gönülden ve samimi bir şekilde sadece ona yönelerek dua edin. En büyük gayemizin onun rızasını kazanmak olduğunu unutmayın. Allahu teala size gönül aydınlığı olacak, salih ve saliha evlatlar versin, onlara en güzel şekilde örnek olmayı, peygamber efendimizin ahlakı ile ahlaklanmayı nasip eylesin.

   Yanıtla
 46. fatma

  rabbim hepimizin dualarını hayırlısı ile kabul etsin. hastalıklarımıza şifa versin inş

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>